صاف کردن دندان بدون استفاده از بریس ارتودنسی

اگر دندان هایتان در هم ریخته یا نامرتب هستند، ممکن است مایل باشید که ظاهر آنها را بهبود ببخشید. بریس ارتودنسی یک گزینه درمانی رایج است، با این حال برخی از افراد به استفاده از آن تمایلی ندارند. اگر شما هم یکی از آن افراد هستید، صاف کردن دندان بدون استفاده از بریس ارتودنسی نیز ممکن است. راه های زیادی برای این کار وجود دارد. برای مثال ممکن است اینویزیلاین یا ریتینر به کار شما بیاید. برای دریافت مشاوره و بررسی امکان صاف کردن دندان بدون استفاده از بریس ارتودنسی باید با ارتودنتیست یا دندانپزشک خود مشورت کنید.

روش های صاف کردن دندان بدون استفاده از بریس ارتودنسی:

برای بررسی روش های درمان خود ابتدا باید به ارتودنتیست مراجعه کنید. یک ارتودنتیست بهترین راه موجود برای صاف کردن دندان هایتان را پیشنهاد خواهد داد. اگر در حال حاضر پزشکی را برای خود انتخاب نکرده اید، با متخصصان کلینیک ما مشورت کنید. دندانپزشک دندان شما را بررسی خواهد کرد و بهترین توصیه درمانی را بر اساس شرایط دندان ها و اهداف شما ارائه خواهد داد.

اینویزیلاین:

در صورتی که دندانپزشک یا ارتودنیست تشخیص دهد که امکان استفاده از اینویزیلاین یا ریتینر برای صاف کردن دندان بدون استفاده از بریس ارتودنسی وجود دارد، ابتدا از دهان و دندان شما قالب گیری خواهد کرد. مجموعه الاینرهای شفاف هر چند هفته یکبار باید تعویض شوند تا روند درمانی به خوبی طی شود. هر مجموعه اینویزیلاین به طور منحصر به فرد برای هر فرد ساخته می شود تا به آرامی دندان های وی را در دهان حرکت دهد. این روش درمانی موثر و راحت است. اینویزیلاین در بیمارانی استفاده می شود که دندان های مولار دوم آنها حداقل تا حدی رشد کرده باشد. اغلب نوجوانان می توانند از این روش درمانی استفاده کنند.

ریتینر:

معمولا از ریتینر بعد از خاتمه درمان با بریس ارتودنسی استفاده می شود. اما در موارد وجود نقیصه جزئی در لبخند فرد، می توان از بریس ارتودنسی گذشت و مستقیما و به تنهایی از ریتینر استفاده کرد. اغلب افراد از این ابزار در اوایل سال های نوجوانی استفاده می کنند و تا اوایل یا اواسط دهه ۲۰ به استفاده از آن ادامه می دهند.

هزینه درمانی را نیز از ارتودنتیست خود جویا شوید. روش های صاف کردن دندان بدون استفاده از بریس ارتودنسی ممکن است گران تر باشند. این امر به دلیل دفعات تعویض ابزار ارتودنسی برای حرکت دادن دندان ها است. با این حال، دیده نشدن ابزار درمانی توسط سایرین و آسیب ندیدن ظاهر فرد، از مزایای این روش درمانی است که ممکن است برخی به همین دلیل هزینه آن را نادیده بگیرند.

منبع:

livestrong

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *