دندان مصنوعی فوری: جایگزینی سریع

به شما توصیه شده است که از دندان مصنوعی فوری استفاده کنید. اما این پروتز چیست و چگونه کار می کند؟ امیدواریم که اطلاعات این مطلب به کمک شما بیاید.

دندان مصنوعی فوری چیست؟

اجازه دهید دندان مصنوعی فوری را با ذکر یک مثال توضیح دهیم. برای مثال فرض کنید، ۸ دندان در فک بالای شما باقی مانده است. متاسفانه این دندان ها برای حمایت از یک پروتز جدید ضعیف هستند. اگر قرار بود از روش های سنتی استفاده شود، اول باید تمام این دندان ها کشیده می شد، استخوان و لثه ها بهبود می یافتند و بعد یک دست دندان مصنوعی برای شما ساخته می شد. این روند ممکن بود اگر طولانی تر نه، اما چند هفته به طول بینجامد و در تمام این مدت باید بدون دندان همه جا ظاهر می شدید. برای پیشگیری از این دست مشکلات، می توانید از دندان مصنوعی فوری استفاده کنید.

در ابتدا زمانی که هنوز در دهان شما دندان هست، از آنها قالبی تهیه می شود. در همان زمان، پس از کشیدن تمام دندان ها، دندان مصنوعی فوری برای استفاده در دهان آماده خواهد بود. بدین صورت، دیگر هیچ کس شما را بدون دندان نخواهد دید.

پس از کشیدن دندان ها موارد زیر رخ خواهد داد:

از آنجا که تا قبل از کشیدن دندان ها نمی توان از دندان مصنوعی فوری استفاده کرد، پس از ساخت ممکن است لازم باشد اصلاحاتی در آن انجام شود.

از آنجا که هدف از استفاده از پروتز فوری این است که هرگز بدون دندان دیده نشوید، پروتز بلافاصله بعد از کشیدن دندان روی لثه ها قرار می گیرد. هرچند ممکن است کمی عجیب به نظر برسد، اما همه چیز طبیعی است. به طور معمول پس از کشیدن دندان ها فرد کمی دچار تورم خواهد شد. قرار دادن پروتز دندان فوری روی لثه، این تورم را به حداقل خواهد رساند. اگر بیمار بلافاصله از پروتز استفاده نکند، ممکن است دیگر تا برطرف شدن کامل تورم نتواند از پروتز استفاده کند.

رعایت تمام دستورالعمل های داده شده توسط جراح یا دندانپزشک پس از کشیدن دندان ضروری است. تا ۳ روز پس از کشیدن دندان باید بدون برداشتن پروتز از آن استفاده کنید. این کار به کنترل تورم کمک خواهد کرد.

پس از اتمام دوره بهبودی، که معمولا پس از ۳ ماه رخ می دهد، باید پروتز فوری را ریلاین کنید تا یک دست پروتز جدید برای شما ساخته شود. اگر برای شما از پروتز جدید استفاده شود، تمام نواقص و مشکلات پروتز فوری در آن حل خواهد شد و پروتز کاملا شبیه دندان های طبیعی خواهد بود. در صورتی که پروتز جدید برای شما ساخته شد، لازم نیست دندان مصنوعی فوری خود را دور بیاندازید. از آن می توانید در زمان هایی که پروتز شکسته است یا برای تعمیر به آزمایشگاه فرستاده شده، استفاده کنید.

منبع:

mytracydentist

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] این عارضه زمانی دیده می شود که نوع خاصی از میکروب روی دندان مصنوعی که سقف دهان را پوشش می دهد رشد کند. این عارضه می تواند […]

  2. […] آنجا که دندان مصنوعی فلیپر نوعی ریتینر است، ممکن است با حرکات زبان از دهان […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *