پیشگیری از کشیده شدن دندان:

زمانی که دندان می پوسد، می شکند، یا دچار درهم ریختگی است، معمولا توصیه به کشیده شدن دندان می شود. در حالی که موارد در هم ریختگی دندان و تصادفات قابل پیشگیری نیستند، اما با انجام برخی اقدامات می توانید از کشیدن دندان به دلیل پوسیدگی پیشگیری کنید. اقدامات ضروری برای پیشگیری از کشیده شدن دندان عبارتند از:

روش های پیشگیری از کشیده شدن دندان:

مراجعه سریع برای دندان شکسته:

دندان معمولا زمانی کشیده می شود که بسیار پوسیده یا آسیب دیده است. به محض اینکه متوجه وجود ترک یا شکستگی در دندان شدید، به دندانپزشک مراجعه کنید تا دندان ترمیم شود. این کار برای نجات دندان ضروری است.

رعایت بهداشت دهان و دندان:

رعایت بهداشت دهان و دندان بهترین راه برای پیشگیری از کشیده شدن دندان است. زمانی که توصیه دندانپزشک مبنی بر مسواک زدن به مدت ۲ دقیقه را جدی بگیرید، می توانید از شر پلاک و باکتری ها در امان بمانید. اگر نمی توانید این زمان را رعایت کنید، از یک مسواک برقی با قابلیت زمان بندی کمک بگیرید.

رژیم فاقد قند و مواد اسیدی:

باکتری های مضر برای دندان از قند تغذیه می کنند. متاسفانه این ماده در اغلب مواد غذایی یافت می شود. به همین دلیل باید از مصرف مواد غذایی پر شکر خودداری کنید. اسید دیگر ماده ای است که در بسیاری از مواد غذایی ما یافت می شود. اسید مینای دندان را می خورد و باعث تخریب لایه های درونی دندان می شود. با تغییر رژیم غذایی خود، می توانید به پیشگیری از کشیده شدن دندان کمک کنید.

مراجعه به دندانپزشک:

پوسیدگی دندان و آسیب های جدی هیچ وقت به شما نامه نمی دهند که به زودی از راه می رسیم. ممکن است دندانی در دهان شما باشد که به دلیل ترکی بسیار زیر در آن یا وجود حفره ای که هنوز موجب درد نشده است، در حال پوسیده شدن باشد. جرم گیری هر شش ماه و معاینات سالانه به دندانپزشک این فرصت را می دهد که دندان های شما را از نظر وجود هر گونه مشکل بررسی کند. زمانی که یک مشکل در مراحل ابتدایی تشخیص داده شود، می توانید با هزینه کمتر و بدون نیاز به درمان های پیچیده مانند عصب کشی، دندان خود را نجات دهید.

قرار نیست هر بار که به مشکلی در دهان و دندان خود برخوردید، یکی از دندان های خود را از دست بدهید. اقدامات پیشگیرانه می توانند از بسیاری از علل پوسیدگی دندان پیشگیری کنند. در عین حال، پاسخ سریع به مشکلات دندان از پیچیده تر شدن شرایط جلوگیری می کند.

منبع:

mainstreetdentalclinics

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *