تاثیر مخدر شیشه بر دندان:

مت آمفتامین، مانند بسیاری از مواد مخدر دیگر می تواند به سرعت به دندان های شما آسیب بزند. تاثیر مخدر شیشه بر دندان به قدری مخرب است که شاید حتی نتوانید به عکس های آن نگاه کنید.

تاثیر مخدر شیشه بر دندان:

خشک کردن دهان:

مت آمفتامین به طور مستقیم مانع جریان یافتن بزاق از غدد بزاقی می شود. بزاق از دندان های شما محافظت می کند و بدون آن دندان ها سپری برای محافظت از خود ندارند.

شیشه به مصرف کننده سرخوشی زیادی می دهد و اغلب باعث غش کردن او می شود:

مصرف کنندگان شیشه به طور متناوب بی حال می شوند. زمانی که فرد غش می کند، از طریق دهان نفس می کشد. تنفس دهانی باعث خشکی آن می شود. بدون ترشح بزاق، دندان ها در معرض خطر بیشتری قرار می گیرند.

شیشه ماهیتا اسیدی است:

این امر هنوز مورد بحث است و برخی در مورد آن اختلاف نظر دارند. مت آمفتامین خالص اسیدی نیست. اما اغلب مت آمفتامین های خیابانی حاوی محصولات جانبی اسیدی هستند. بسته به روش تولید شیشه، این ماده می تواند بسیار اسیدی باشد و تاثیر مخربی بر مینای دندان داشته باشد. شما که فکر نمی کنید تولید کننده شیشه آنقدر به فکر سلامتی شما باشد که از مت آمفتامین خالص در تولید آن استفاده کند؟!

مصرف کنندگان شیشه دندان های خود را به هم می سایند:

بسیاری از مصرف کنندگان مواد مخدر عصبی و پارانوئید هستند که اغلب به دلیل تاثیر ماده مخدر است. زمانی که فرد دندان های خود را به هم فشار دهد، ساختار ارزشمند مینای دندان تضعیف می شود.

شیشه تمایل به مصرف شیرینی را افزایش می دهد:

از آنجا که مت آمفتامین دهان را خشک می کند، بسیاری از مصرف کنندگان شیشه این عارضه را با مصرف نوشیدن نوشابه و آبمیوه برطرف می کنند.

شیشه مینای دندان را از بین می برد:

بروز حفره و پوسیدگی دندان دیگر تاثیر مخدر شیشه بر دندان است. شیشه با آزاد کردن مواد شیمیایی سمی به دندان ها آسیب می زند. تاثیر مخدر شیشه بر دندان با زرد کردن دندان شروغ می شود و پس از آن به سرعت مینای دندان را تخریب می کند و به لایه زیرین دندان آسیب می زند. مصرف مداوم این ماده مخدر در نهایت باعث سیاه شدن دندان، از بین رفتن خط لثه و از دست رفتن دندان می شود. تخریب سریع دندان نتیجه مستقیم بخارهای گرمی است که در زمان مصرف مت آمفتامین با دندان برخورد می کند.

مصرف کننده به سرخوشی خود بیشتر از دندان هایش توجه دارد:

فرد مصرف کننده تمام انرژی، زمان و پول خود را صرف اعتیادش می کند. سلامت و بهداشت دهان و دندان آخرین چیزی است که این افراد به آن فکر می کنند.

منبع:

oralanswers

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *