انواع محصولات نمایانگر پلاک دندان:

از کجا می دانید کاملا صحیح مسواک زده اید و تمام پلاک های روی دندان را از بین برده اید؟ ممکن است بتوانید بقایای مواد غذایی بین دندان های خود را ببینید، اما مطمئنا نمی توانید پلاک های جدید شکل گرفته روی دندان را ببینید زیرا پلاک فیلمی چسبناک و بی رنگ است. با استفاده از انواع محصولات نمایانگر پلاک دندان می توانید از صحت تکنیک مسواک زدن و نخ دندان کشیدن خود اطمینان یابید.

پلاک دندان چیست؟

پلاک دندان فیلمی بی رنگ از باکتری و بزاق است که دائما بر روی دندان شکل می گیرد. در صورتی که پلاک دندان ظرف چند ساعت از روی دندان پاک نشود، ضخیم شده و حذف آن دشوار می گردد. تجمع طولانی مدت پلاک به ایجاد تارتار و التهاب لثه می انجامد. شکل گیری تارتار از عوامل بیماری لثه و از بین رفتن دندان ها است.

استفاده از انواع محصولات نمایانگر پلاک دندان برای چه افرادی ضروری است؟

البته رعایت تکنیک صحیح مسواک زدن برای تمام گروه های سنی و افراد ضروری است. اما رعایت بهداشت دهان و دندان در حالت ایده آل، برای برخی افراد ضرورت بیشتری دارد. در موارد زیر استفاده از انواع محصولات نمایانگر پلاک دندان ضرورت بیشتری دارد:

  • ریسک تجمع پلاک دندان به دلیل ابتلا به تحلیل لثه و پاکت پریودنتال
  • استفاده از ابزارهای ارتودنسی مانند بریس و براکت
  • افرادی که به دلیل ضعف عضلات دست قادر به صحیح مسواک زدن نیستند.
  • ابتلا به بیماری های مزمن پزشکی که موجب خشکی دهان و تجمع پلاک می شوند.

محصولات نمایانگر پلاک دندان حاوی نوع رنگ بی خطر هستند که در تماس با پلاک دندان واکنش نشان می دهند. بنابراین پس از مسواک زدن و تمیز کردن دندان می توانید با استفاده از این محصولات از تمیز شدن کامل دندان های خود یا پاک شدن بقایای پلاک اطمینان یابید. تنها کافی است که محصول را طبق دستورالعمل پشت بسته بندی استفاده کنید. محل هایی که پلاک روی دندان باقی مانده است، به رنگ قرمز یا آبی در می آید. رنگ قرمز نشان دهنده پلاک جدید و رنگ آبی نشان دهنده پلاک با عمر بالای ۱۲ ساعت است. با استفاده از این دسته محصولات می توانید محل هایی را که به آنها توجه کمتری می کنید، شناسایی کنید.

انواع محصولات نمایانگر پلاک دندان:

پیش از استفاده از این دسته محصولات، مانند قبل مسواک بزنید و نخ دندان بکشید. سپس یکی از روش های زیر را برای شناسایی پلاک ها استفاده کنید.

قرص نمایانگر پلاک دندان:

قرص را بجوید و اجازه دهید با بزاق دهان مخلوط شود. سپس بزاق دهان را به مدت ۳۰ ثانیه دور دندان ها قرقره کنید و آن را تف کنید.

سواب نمایانگر پلاک دندان:

سواب را روی دندان های خود بکشید.

محلول نمایانگر پلاک دندان:

محلول را حدود ۳۰ ثانیه در دهان قرقره کنید و آن را تف کنید.

نخ دندان نمایانگر پلاک دندان:

از یک نخ دندان رنگی برای تشخیص پلاک های باقی مانده استفاده کنید.

محل هایی از دندان را که به رنگ قرمز در آمده است، با دقت بیشتری مسواک بزنید تا دهان و دندان به طور کامل تمیز شود.

منبع:

oralb

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *