ایمپلنت زیگوماتیک: راه حلی برای بیماران دچار تحلیل استخوان

در جهان هیچ کس عمل جراحی دندان را دوست ندارد، اما گاهی اوقات لازم است. اگر در موقعیتی قرار دارید که به ایمپلنت دندان نیاز دارید، اما به شما گفته شده است که به علت تحلیل استخوان در فک فوقانی واجد شرایط نیستید، جای نگرانی نیست. تکنولوژی جدید، ایمپلنت زیگوماتیک را به این دسته بیماران معرفی کرده است.

ایمپلنت زیگوماتیک چیست؟

ایمپلنت های زیگوماتیک طولانی تر از ایمپلنت های دندانی طبیعی هستند و به جای تکیه بر فک بالا، از طریق فضای سینوسی وارد استخوان زیر گونه یا استخوان زایگوما می شوند. بنابراین از ثبات بسیار خوبی در فک برخوردار هستند. این روش جایگزینی برای بیمارانی است که از آتروفی رنج می برند. معمولا از ایمپلنت زیگوماتیک در انتهای دهان به همراه دو ایمپلنت معمولی در جلوی دهان استفاده می شود.

ایمپلنت زیگوماتیک چطور کار می کند؟

همانطور که قبلا گفته شد، ایمپلنت زیگوماتیک به استخوان فک در نزدیکی استخوان زایگوما متصل می شود. پس از جراحی، دندان های مصنوعی ظرف سه روز جایگزین می شوند. طول دوره بهبودی پس از جراحی حدود چهار تا پنج ماه است. نتیجه نهایی استفاده از این روش درست مشابه سایر روش های کاشت ایمپلنت است. بنابراین بیمار متوجه تفاوت خاصی در جراحی نمی شود.

مزایای ایمپلنت زیگوماتیک نسبت به روش های سنتی:

ایمپلنت های زیگوماتیک از چند وجه بهتر از روش های سنتی ایمپلنت هستند. با استفاده از این روش دیگر نیازی به پیوند استخوان در بیمار نیست. روند بهبودی در پیوند استخوان می تواند از شش ماه تا یک سال طول بکشد. در نتیجه دریافت نهایی دندان به تعویق می افتد. بنابراین استفاده از این روش در بیمارانی که دچار کمبود تراکم استخوان در ناحیه فک هستند، مانع از انجام چندین جراحی سنگین می شود. سایر مزایای این روش عبارتند از:

بیمار ظرف ۷۲ ساعت صاحب یک رشته دندان مصنوعی ثابت در فک می شود در حالی که دریافت دندان در روش های سنتی حداقل ۶ ماه طول می کشد.

این روش راه حلی برای جراحی پیوند استخوان از سایر نواحی بدن به استخوان فک است.

این نوع ایمپلنت در یک مرتبه جراحی و با استفاده از بیهوشی عمومی انجام می شود. بنابراین بیماران درد کمتری حس می کنند.

به دلیل طول دوره درمانی کوتاه، بیمار احساس راحتی بیشتری خواهد کرد.

یک روز پس از جراحی، بیمار می تواند هر نوع ماده غذایی حتی مواد سخت و ترد را بخورد.

بلافاصله پس از این روش، بیمار اعتماد به نفس خود را باز می یابد و می تواند به راحتی حرف بزند، بخندد و غذا بخورد.

منبع:

apollowhitedental

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *