جدول زمانبندی دریافت ایمپلنت:

اگر به دنبال کاشت ایمپلنت برای جایگزینی دندان های از دست رفته خود هستید، تصمیم بزرگی گرفته اید. با این حال، دوره درمان دریافت ایمپلنت یکی از دوره های طولانی دندانپزشکی است. با وجودی که نتیجه نهایی ارزش این همه زمان و هزینه را خواهد داشت، اما آگاهی از جدول زمانبندی دریافت ایمپلنت می تواند به بیمار دید بهتری از این روش درمانی بدهد.

جدول زمانبندی دریافت ایمپلنت:

فراموش نکنید که دوره درمان در هر فرد متفاوت است و افراد با نرخ های متفاوتی بهبود می یابند. در عین حال، روش درمانی و ایمپلنت انتخاب شده نیز در تعیین طول مدت درمان تاثیر گذار است. روند عمومی درمان از این قرار است:

معاینه و مشاوره اولیه:

اولین گام در دریافت و کاشت ایمپلنت، مراجعه به دندانپزشک و معاینه دندان و فک است. ایمپلنت به دوره درمانی طولانی و پیچیده ای نیاز دارد و هر کسی واجد شرایط این روش درمانی نیست. دندانپزشک ابتدا دندان، فک و لثه ها را معاینه خواهد کرد. در این مرحله، میزان سلامت دهان برای دریافت ایمپلنت تعیین خواهد شد. سپس سابقه پزشکی بیمار از وی گرفته خواند شد. در صورتی که بیمار از داروهای خاصی استفاده می کند یا به بیماری های خاصی مانند دیابت مبتلا باشد، این اطلاعات در تعیین برنامه درمان و امکان اجرای موفقیت آمیز آن در بیمار تاثیر گذار خواهند بود.

پیوند استخوان:

برخی از بیماران واجد شرایط دریافت ایمپلنت هستند اما از استخوان کافی در فک خود برای حمایت از آن برخوردار نیستند. در این شرایط درمان هایی مانند پیوند استخوان یا سینوس لیفت ضروری هستند. دندانپزشک از استخوان بخش دیگری از دهان یا بدن بیمار استفاده می کند و آن را در محل دریافت ایمپلنت قرار می دهد. بهبودی در این مرحله حدود ۴ ماه طول می کشد تا بیمار بتواند آماده مرحله جراحی دریافت ایمپلنت شود.

قرارگیری ایمپلنت در دهان:

بالاخره آن روز سرنوشت ساز فرا رسید. اکنون زمان قرار دادن ایمپلنت در دهان فرا رسیده است. در این مرحله، دندانپزشک سوراخ کوچکی را در لثه و استخوان فک ایجاد می کند. سپس ایمپلنت در فک قرار داده می شود. سپس از دهان عکس رادیوگرافی تهیه می شود تا از قرارگیری صحیح ایمپلنت در فک اطمینان حاصل شود. در پایان لثه ها بخیه می شوند.

بهبودی:

پس از جراحی قرارگیری ایمپلنت در دهان، بیمار باید چیزی بین ۴ تا ۶ ماه برای بهبودی پس از جراحی صبر کند. با بهبودی فک، فرآیند جوش خوردن ایمپلنت به استخوان شروع می شود. این امر به معنی اتصال و ادغام ایمپلنت با استخوان است. تکمیل این مرحله برای ایجاد ثبات کافی ایمپلنت در فک و بازسازی کارکرد و زیبایی یک دندان طبیعی در دهان ضروری است.

قرارگیری پروتزها:

زمانی که لثه و فک بهبود یابد، دندانپزشک تکمیل روند جوش خوردن ایمپلنت به فک را بررسی می کند. در صورتی که دندانپزشک از این روند راضی باشد، دندان مصنوعی روی ایمپلنت قرار داده می شود. این پروتز دقیقا شبیه دندان طبیعی است و زمانی که در جای خود قرار گیرد دیگر با دندان طبیعی فرقی نخواهد داشت.

جدول زمانبندی دریافت ایمپلنت هر بیمار با دیگری متفاوت است. برای دریافت مشاوره و درمانی تخصصی با کلینیک دندانپزشکی ما تماس حاصل فرمایید.

منبع:

friedmandentalgroup

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *