درمان دندان های کج و روی هم

اگر دندان های کج و نامرتب اعتماد به نفس شما را گرفته اند، با ادامه این مطلب همراه ما باشید. روش های متنوعی در دندانپزشکی زیبایی برای درمان دندان های کج و روی هم آمده به کار می روند. در بررسی روش های درمان دندان های کج و روی هم عوامل زیادی باید در نظر گرفته شوند، از جمله دندان هایی که دچار هم پوشانی هستید، هدف از درمان و شدت کجی دندان. پس از معاینه، دندانپزشک بهترین روش درمانی را بر اساس نیازهای بیمار به او پیشنهاد خواهد داد.

روش های درمان دندان های کج و روی هم:

گزینه های زیادی برای درمان این ناهنجاری پیشنهاد می شود که به زیبایی صورت و لبخند بیمار می انجامند. برخی از این گزینه ها عبارتند از:

ونیر پرسلین:

علاوه بر پنهان کردن ترک، لب پریدگی و لکه، از وینر پرسلین برای اصلاح برخی مشکلات جزئی ارتودنسی مانند کجی و روی هم آمدگی خفیف دندان ها نیز استفاده می شود. با اتصال ونیر پرسلین روی سطح بیرونی دندان کج شده می تواند شکل، سایز و طول دندان را اصلاح کرد. در نتیجه تراز فک بهبود می یابد و فرد ظاهر بهتری پیدا می کند.

روکش دندان:

با استفاده از تکنولوژی جدید می توان روکش دندان را به سرعت قالب گیری کرد و در همان روز برای بیمار آماده ساخت. برای درمان دندان های کج و روی هم اغلب از این روش به همراه ونیر پرسلین استفاده می شود تا زیبایی دندان ها تکمیل شود.

اینویزیلاین:

سیستم درمانی اینویزیلاین به طور بالقوه در درمان دندان های کج و روی هم موثر است. از این روش در ناهنجاری های خفیف ارتودنسی استفاده می شود و نیازی به استفاده از براکت و سیم نیست. قالب سفارشی و پلاستیکی آن موجب ناراحتی بیمار نمی شود و به راحتی در دهان جای می گیرد. هر مجموعه الاینر برای دو هفته به کار می رود و پس از آن باید قالب جدیدی تهیه شود. هر مجموعه الاینر دندان ها را به آرامی حرکت می دهد. مسواک زدن، نخ دندان کشیدن، غذا خوردن و حرف زدن با الاینر ساده است. بیمار باید روزی ۲۰ تا ۲۲ ساعت از آن استفاده کند تا به نتیجه مطلوب دست یابند.

برای درمان دندان های به شدت کج و روی هم راهی به جز ارتودنسی باقی نمی ماند. در صورتی که دندان های شما روی هم قرار گرفته اند، برای دریافت مشاوره و بررسی گزینه های درمانی با کلینیک دندانپزشکی ما تماس حاصل فرمایید.

منبع:

cosmeticdentistryedmonton

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *