مراقبت های پس از جراحی لثه:

تحلیل لثه موجب خجالت کشیدن از لبخند زدن می شود. اما مسئله مهمی نیست. با استفاده از جراحی پیوند لثه می توان این مشکل را به راحتی حل کرد. رعایت مراقبت های پس از جراحی لثه در موفقیت درمان و رسیدن به لبخندی زیبا اهمیت زیادی دارد.

پیوند لثه چیست؟

تحلیل لثه به زمانی اطلاق می شود که لثه ها از روی دندان عقب رفته و ریشه دندان بیرون زده باشد. این امر دندان را در معرض خطر پوسیدگی بیشتر قرار می دهد. عدم درمان می تواند باعث از دست رفتن دندان شود. در این شرایط، دندانپزشک با استفاده از بی حسی، مقداری از بافت کام دهان را گرفته و در ناحیه تحلیل یافته پیوند می زند. پیوند لثه به روش های متعدد دیگری انجام می شود که پیش از این مورد بحث قرار گرفت.

مراقبت های پس از جراحی لثه:

احتمالا داستان هایی در مورد درد زیاد جراحی لثه شنیده اید. اما اجازه ندهید این داستان سرایی ها مانع از درمان شما شود. با وجودی که برخی افراد نسبت به درد حساس تر هستند، اما روش های زیادی برای کمک به بهبودی بدن و کاهش درد وجود دارد. بهبودی کامل پس از جراحی دو هفته طول می کشد. با رعایت مراقبت های پس از جراحی لثه این مدت راحت تر و سریع تر می گذرد.

آنتی بیوتیک:

احتمالا دندانپزشک برای شما آنتی بیوتیک تجویز خواهد کرد. از دستورالعمل وی برای پیشگیری از عفونت پس از جراحی استفاده کنید.

پالاتال استنت:

در صورتی که برای پیوند لثه از بافت کام دهان خودتان استفاده شده باشد به استنت نیاز خواهید داشت. استنت از کام تا زمان بهبودی کامل محافظت می کند. خونریزی را کاهش می دهد و تا زمان کشیده شدن بخیه ها، موضع را تمیز نگه می دارد. در عین حال، از گیر کردن مواد غذایی بین بخیه ها نیز جلوگیری می کند.

یخ:

پس از جراحی صورت تا مدتی ورم خواهد داشت. کمپرس آب سرد به شما کمک می کند و درد را کاهش می دهد. این روش را بلافاصله پس از ترک مطب دندانپزشک انجام دهید تا تاثیر بیشتری داشته باشد. هر ۲۰ دقیقه کمپرس را از صورت خود جدا کنید و به همان اندازه صبر کنید.

داروهای مسکن:

در صورتی که از کمپرس یخ استفاده کرده باشید، احتمالا تا حالا درد قابل کنترل شده است. اما اگر به کمک بیشتری نیاز دارید، از داروهای مسکن بدون نسخه استفاده کنید. برای کنترل درد به چیز بیشتری نیاز نخواهید داشت. با این حال می توانید در این مورد با دندانپزشک خود مشورت کنید.

پرهیز از غذاهای گرم و سرد:

در روز پس از جراحی، از مصرف هر چیز بسیار گرم یا سرد دوری کنید. غذاهای گرم و سرد باعث تحریک زخم و تورم صورت می شوند. در عوض مواد غذایی را در دمای اتاق میل کنید.

رژیم غذایی مایع:

همانند کودکی که به تازگی وارد دوره درمان ارتودنسی شده است یا بریس های خود را تنگ کرده است، باید کمی از خود گذشتگی کنید و هر چیزی را نخورید. سوپ و پودینگ نرم گزینه خوبی است.

رعایت بهداشت دهان و دندان:

در این شرایط هم باید دندان ها باید مسواک بزنید؛ اما روی محل زخم را مسواک نزنید. مسواک را به نرمی روی دندان بکشید اما آن را به محل لثه نزدیک نکنید. تا چند هفته نخ دندان نکشید تا دهان بهبود یابد.

فعالیت بدنی سبک:

تا دو هفته پس از جراحی، فعالیت بدنی سنگین ممنوع است.

استراحت و استراحت:

پس از جراحی باید استراحت کنید. در روز جراحی به مدرسه یا محل کار نروید. برای بهبودی بدن شما نیاز به بهبودی دارد.

منبع:

forestparkdental

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *