مزایای دندانپزشکی بدون درد:

مسلما از آن زمانی که بیماران از ترس آمپول بیحسی و درد و خونریزی از مراجعه به کلینیک دندانپزشکی فرار می کردند، روزهای زیادی گذشته است. امروزه روش های بدون درد و ارزان در دندانپزشکی خیال بسیاری از بیماران را راحت کرده است. مزایای دندانپزشکی بدون درد درمان راحت تری را برای بیماران فراهم کرده است.

مزایای دندانپزشکی بدون درد:

آیا تا به حال به مزایای دندانپزشکی بدون درد فکر کرده اید؟ توجه به بهداشت دهان و دندان و انجام مراقبت های درمانی رابطه مستقیمی با سلامت کلی فرد دارد. با این حال، بسیاری از بیماران به دلیل ترس از درد از مراجعه برای معاینه و درمان خودداری می کنند. خبر خوب این است که امروزه از روش های زیادی برای کاهش درد بیماران استفاده می شود. از انواع تکنیک های بیحسی تا بیهوشی سدیشن، هر یک می توانند راحتی مورد نظر بیمار را فراهم کنند.

بهبود رابطه بیمار-دندانپزشک:

زمانی که در مطب دندانپزشکی درمانی بدون درد و ناراحتی برای شما انجام شده باشد، مسلما رابطه بیمار-دندانپزشک بهبود می یابد. این امر به بیمار نشان می دهد که دندانپزشک به راحتی وی فکر می کند. استفاده از این روش نشان می دهد که دندانپزشک به بازخوردها، ترس ها و مسائل شما توجه دارد.

پذیرش بهتر درمان:

زمانی که بیمار از درمان نترسد، پذیرش درمان بهتر خواهد بود. بدون وجود درد، پذیرش انجام ایمپلنت یا دریافت روکش برای بیمار با مقاومت کمتری انجام می گیرد. در بسیاری از موارد، بیمار به دلیل ترس از جراحی و درمان، ترجیح می دهد دندان پوسیده را بکشند و دیگر برای درمان مراجعه نکند. در حالی که با وجود گزینه درمان بدون درد، مسیر زیادی از درمان طی شده و بیمار می تواند تجربه بهتری داشته باشد.

بهبود کیفیت زندگی بیمار:

از آنجا که سلامت کلی بدن به خصوص سلامت قلبی عروقی به سلامت دهان و دندان وابسته است، انجام منظم معاینات دندانپزشکی می تواند به بهبود کیفیت زندگی بیمار بیانجامد. بسیاری از بیماران به دلیل ترس از دندانپزشکی از مراجعه برای درمان خودداری می کنند.

عدم درمان بیماری های جزئی مانند آبسه دندان می تواند موجب انتشار عفونت در بدن و حتی مرگ بیمار شود. به همین دلیل مراجعه به موقع بیمار می تواند نقش زیادی در سلامت کلی وی ایفا کند.

مزایای دندانپزشکی بدون درد نه تنها از بین رفتن استرس شما روی صندلی دندانپزشک را تضمین می کند، بلکه به بیماران فرصتی برای ارتقا سلامت کلی بدن خود می دهد.

منبع:

dentalvibe

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *