مزایای بیهوشی سدیشن در دندانپزشکی:

بیهوشی سدیشن به استفاده از داروهای مخصوص برای آرامسازی بیمار در طول درمان دندانپزشکی اطلاق می شود. روش های زیادی برای این کار وجود دارد که از استفاده از قرص، گاز، تزریق یا بیهوشی عمومی طبقه بندی می شوند. مزایای بیهوشی سدیشن در دندانپزشکی باعث شده است که بسیاری از بیماران دچار ترس از درمان به این روش رو بیاورند.

مزایای بیهوشی سدیشن در دندانپزشکی:

کاهش ترس:

آرام ساختن و کاهش ترس در طول درمان یکی از بزرگترین مزایای بیهوشی سدیشن در دندانپزشکی است. برخی از افراد تنها کمی دچار نگرانی می شوند اما برای برخی این ترس به قدری عمیق است که مانع از مراجعه آنها به دندانپزشک برای درمان می شود. هر چقدر ترس شما از دندانپزشکی بیشتر باشد، مزایای بیهوشی سدیشن برای شما بیشتر خواهد بود.

نداشتن خاطره ای از درمان:

در بسیاری از افراد، ترس از دندانپزشکی با هر بار مراجعه به دندانپزشک شدت بیشتری می گیرد. در اغلب موارد، این ترس از خاطرات بد در گذشته یا کودکی بیمار نشات می گیرد. با استفاده از بیهوشی سدیشن بیمار هیچ خاطره ای از درمان نخواهد داشت یا تصویر وی از درمان بسیار مبهم خواهد بود. بدین ترتیب هر بار ترس در بیمار شدت بیشتری نمی یابد.

کاهش حالت تهوع:

حالت تهوع رفلکسی طبیعی برای پیشگیری از ورود جسم خارجی به مسیر هوایی است. در برخی از افراد این حساسیت بیشتر از حالت معمول است و مانع از انجام درمان توسط دندانپزشک می شود. ورود هر یک از ابزارهای دندانپزشکی به دهان موجب تهوع بیمار می شود و این امر کار دندانپزشک را دشوار می سازد. انجام درمان به شکل موثر و راحتی بیمار در طول درمان از مزایای بیهوشی سدیشن در دندانپزشکی است.

درمان سریع تر:

زمانی که از سدیشن استفاده می شود، امکان انجام چندین پروسه درمانی در یک جلسه وجود دارد. این مزیت برای بیمارانی که دچار کمبود وقت هستند، از ارزش بالایی برخوردار است. آنان می توانند در جلسات کمتری تمام نیازهای درمانی خود را برطرف کنند. بنابراین پرداخت مقداری هزینه بیشتر برای سدیشن با صرفه جویی در وقت بیمار جبران خواهد شد.

چنانچه دچار ترس از دندانپزشکی یا مشکل خاصی نظیر تهوع هستید که درمان را برای شما دشوار ساخته است، با دندانپزشک خود در مورد امکان انجام سدیشن مشورت کنید. این روش در اغلب بیماران بدون عارضه جانبی خاصی قابل اجراست. هر چند بهتر است در صورتی که دچار اضافه وزن بیش از حد یا آپنه خواب هستید، استفاده از سدیشن در شما با ملاحضات بیشتری انجام گیرد.

منبع:

seattlesbestsmiles

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] کار با این گونه کودکان آگاه شوید. در مورد ارائه بیهوشی سدیشن در صورت عدم همکاری فرزند خود سوال کنید. در عین حال، […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *