پیزوسرجری در دندانپزشکی:

زمانی که برای اولین بار در ۲۰۰۱ پیزوسرجری در دندانپزشکی معرفی شد، به عنوان روشی انقلابی در جراحی استخوان محسوب می شد. دستگاهی که دارای دقت، ایمنی، ارگونومی کامل است و بالاترین کیفیت را برای جراحان دندانپزشکی در سراسر جهان فراهم کرده است. خیلی زود این تکنولوژی جدید جای خود را به عنوان دستگاه های مدرن جراحی استخوان در مطب های دندانپزشکی پیدا کرد.

با بیش از ۱۲ سال تحقیق بالینی موفق، روش اصلی پیزوسرجری در دندانپزشکی در بیش از ۱۲۰ مطالعات بالینی و علمی تایید شده است.

مزایای بالینی:

هنگامی که صحبت از برش استخوان به میان می آید، دندانپزشک می تواند از اره های سنتی استفاده کند. این ابزارهای نیز کار برش دهی استخوان را انجام می دهند، اما تمایزی در این کار قائل نمی شوند. هر بافت نرم دیگری که بر سر راه این ابزارها قرار بگیرند، بریده می شود.

استفاده از میکرووایبریشن های اولتراسونیک در پیزوسرجری در دندانپزشکی تنها استخوان و نه هیچ بافت دیگری را برش می دهد. بافت نرم به هیچ عنوان آسیب نمی بیند. بنابراین دندانپزشک می تواند با دقتی بی نظیر و با اطمینان خاطر جراحی را انجام دهد. استفاده از این روش باعث کاهش ناراحتی پس از عمل در بیماران می شود.

برش میکرومتریک:

این روش در یک عمل جراحی حداقل تهاجمی با حداکثر دقت جراحی و حساسیت لمسی درونی، برش های میکرومتری در استخوان فک ایجاد می کند.

برش انتخابی:

برش های انتخابی از بافت نرم محافظت می کنند. اعصاب، عروق خونی، و غشا در طول جراحی استخوان آسیب نمی بینند. این روش با حداکثر ایمنی برای جراح و بیمار همراه است.

اثر کاویتاسیون:

این روش حداکثر دید درونی را ارائه می دهد. اثر کاویتاسیون حرکات اولتراسونیک منجر به انجام یک جراحی بدون خونریزی می شود.

مزایای پیزوسرجری در دندانپزشکی:

  • از بافت نرم دهان بیمار محافظت خواهد شد، به عبارت دیگر در جراحی سینوس لیفت خطر سوراخ شدن سینوس تا ۸۰ درصد کاهش می یابد. این امر باعث افزایش نرخ موفقیت درمان در روش های درمانی مکمل برای دریافت ایمپلنت خواهد شد. بنابراین بیماران بیشتری می توانند از ایمپلنت برای جایگزینی دندان های خود استفاده کنند.
  • تورم کمتر صورت در بیمار پس از جراحی با پیزوسرجری. به دلیل آسیب کمتر به بافت نرم، بیمار تورم کمتری را در صورت خود تجربه خواهد کرد.
  • یکپارچگی استخوانی بهتر و سریع تر پس از آماده سازی محل دریافت ایمپلنت با استفاده از این روش
  • بهبودی سریع تر و عوارض تروماتیک کمتر پس از عمل جراحی

منبع:

dental.mectron

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *