بهترین فصل برای شروع درمان ارتودنسی:

بسیاری از نوجوانان دچار درهم ریختگی دندان هستند. شروع درمان برای اغلب آنها به دلیل ظاهر نازیبا، دشوار است. اما با انتخاب بهترین فصل برای شروع درمان ارتودنسی می توان از بسیاری از این مشکلات پیشگیری کرد.

بهترین فصل برای شروع درمان ارتودنسی: تابستان

زمانی برای عادت کردن:

شروع ارتودنسی با عادت به مسائل زیادی همراه است. بیمار باید نحوه جدید حرف زدن، غذا خوردن، و بسیاری از وظایف ابتدایی دهان و دندان را فرا گیرد. یادگیری این دست مسائل همزمان با شروع مدارس و تکالیف برای بسیاری از نوجوانان دشوار است.

اما در تابستان می توانید چند روز پنهان شوید و بدون ناراحتی بیشتر سعی کنید به همه چیز عادت کنید.

مسئولیت کمتر:

مگر در مواردی که در تابستان کار کنید، در سایر شرایط احتمالا در این فصل مسئولیت کمتری بر عهده شماست. تکالیف کمتری دارید و پروژه ای نیست که نگران آن باشید. شروع درمان ارتودنسی دشوار و ناراحت کننده است و در روزهای اول به طور خاص دشوارتر است. انجام این کار در فصل تابستان به این معنی است که بخش اعظمی از این ناراحتی در خانه می گذرد و جایی برای نگرانی در مورد درس ها وجود ندارد.

معاینات بهتر:

داشتن وقت بیشتر برای انجام معاینات روتین دندانپزشکی از دلایل انتخاب بهترین فصل برای شروع درمان ارتودنسی است. چرا تابستان بهترین فصل است؟ زیرا در شروع درمان ارتودنسی چند معاینه مهم و نزدیک به هم دارید که اگر در فصل مدرسه باشد باید غیبت کنید.

پس از سه ماه، تعداد این جلسات معاینه کمتر می شود و تداخلی در برنامه زندگی شما نخواهد داشت.

نوبت گیری بهتر:

معمولا مطب دندانپزشکان در پاییز و زمستان شلوغ است. زیرا بسیاری از بیماران در تابستان به مسافرت و تعطیلات می روند، معمولا نوبت گرفتن برای درمان راحت تر انجام می شود.

اعتماد به نفس بهتر:

شروع درمان ارتودنسی با تغییر ظاهر بیمار همراه است. بسیاری از بیماران از دیده شدن با سیم ارتودنسی مشکل دارند. اگر درمان را در تابستان شروع کنید، بخش زیادی از درمان در تعطیلات بین کلاس ها می گذرد.

زمان بیشتر برای بهداشت دهان و دندان:

دریافت بریس نیازمند تغییر کامل روش مسواک زدن و نخ دندان کشیدن است. اگر بیمار بعد از مدرسه و انجام تکالیف خسته باشد، وقت زیادی برای رعایت بهداشت دهان و دندان نخواهد داشت. اما در طول تابستان، معمولا زمان آزاد بیشتری در طول روز وجود دارد. بیمار آزادی بیشتری برای مسواک زدن و و تمیز کردن بریس ها دارد.

اگر به دنبال یافتن بهترین فصل برای شروع درمان ارتودنسی هستید، تابستان بهترین زمان برای انجام این کار است.

منبع:

orthodonticslimited

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] از دندانپزشکان ترجیح می دهند پیش از شروع درمان ارتودنسی تمام دندان ها سالم باشند و ترمیم های لازم روی آنها […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *