ارتودنسی با وجود دندان های پر کرده:

برخلاف درمان های ترمیمی دندان، ارتودنسی درمانی است که ممکن است چند سال طول بکشد. اما هر دو یک هدف را دنبال می کنند، هر دو به دنبال زیبایی لبخند و افزایش کارکرد دهان و دندان و اعتماد به نفس بیمار هستند. شاید در مورد ارتودنسی با وجود دندان های پر کرده دچار تردید شده باشید. سوال خوبی است، زیرا همه می دانیم که سلامت دندان ها پیش از شروع درمان ارتودنسی اهمیت بالایی دارد.

ارتودنسی با وجود دندان های پر کرده:

در صورتی که پیش از این دندان های خود را پر کرده اید، باز هم می توانید تحت درمان با ارتودنسی قرار بگیرید. در واقع انجام این کار به نفع شماست. زیرا با مرتب شدن دندان ها و سهولت در تمیز کردن دندان، می توانید از بروز پوسیدگی های بعدی پیشگیری کنید. پس از دریافت ارتودنسی و مرتب شدن دندان ها، احتمال پوسیدگی دندان ها کاهش می یابد.

با این حال، برای بررسی امکان انجام ارتودنسی با وجود دندان های پر کرده باید دندان ها معاینه شوند. در این روش دندان باید از استحکام کافی برخوردار باشد تا بتواند ابزارهای ارتودنسی را تحمل کند. وجود یک پوسیدگی بزرگ می تواند مانعی برای درمان باشد.

اما ممکن است به اسپیسر نیاز پیدا کنید؟

در مواردی وجود یک پر کردگی بزرگ در دندان مانعی برای دریافت براکت و سیم به شمار می رود. در این شرایط ارتودنتیست تلاش می کند بین دندان های شما فاصله ای ایجاد کند تا قرار گیری براکت و سیم بهتر شود.

باندهای فلزی یا رابر بین دندان ها قرار می گیرند تا فاصله مناسب را بین دندان ها ایجاد کنند.

مراقبت از دندان با بریس ارتودنسی:

بسیاری از دندانپزشکان ترجیح می دهند پیش از شروع درمان ارتودنسی تمام دندان ها سالم باشند و ترمیم های لازم روی آنها انجام گرفته باشد. درمان دندان های پوسیده با وجود بریس ها می تواند دشوار باشد. با این حال، جرم گیری معمول روی دندان های شما انجام خواهد شد.

مراقبت از دندان ها در ارتودنسی:

مسواک زدن و نخ دندان کشیدن همیشه ضروری است، اما این امر با وجود بریس ارتودنسی اهمیت بیشتری می یابد. در غیر این صورت دندان ها دچار پوسیدگی می شوند، و در این شرایط ترمیم دندان ها دشوارتر می شود. با توجه به اینکه برای درمان ارتودنسی باید به طور مداوم به مطب دندانپزشک مراجعه کنید و معاینه شوید، پوسیده شدن دندان ها در طول درمان کمی نامحتمل است. اما در صورتی که این اتفاق برای شما بیوفتد، دندانپزشک هر جه سریع تر اقدامات لازم را برای رفع مشکل اتخاذ خواهد کرد.

منبع:

bracesbymeyer

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] دندان ها در طول ارتودنسی می تواند برای برخی بیماران ترسناک باشد. بیمار حس می کند […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *