تیره شدن لثه پس از جراحی ایمپلنت:

سوال: ماه قبل ۲ تا از دندان های خود را ایمپلنت کردم. در حال حاضر، متوجه شده ام که لثه هایم در اطراف روکش به رنگ خاکستری تیره تبدیل شده اند. علت آن را نمی دانم! آیا ممکن است به دلیل کیفیت پایین مواد باشد؟ با دندانپزشک خود صحبت کردم، اما به نظر نمی رسید که توجهی به این موضوع داشته باشد. من مدت های زیادی منتظر این لحظه بودم، اما انتظار تیره شدن لثه پس از جراحی ایمپلنت را نداشتم. وقتی لبخند می زنم لثه هایم مشخص می شود و این امر برای من خجالت آور است.

پاسخ:

هر چند وضعیتی که برای شما پیش آمده است، غیرمعمول نیست، اما یک جراح ماهر می تواند نتایج درمان را پیش از کاشت ایمپلنت پیش بینی کند. فاکتورهایی که بر تیره شدن لثه پس از جراحی ایمپلنت تاثیر دارند، عبارتند از:

بافت لثه اهمیت زیادی در ظاهر لبخند بیمار پس از درمان دارد. در صورتی که بافت لثه نازک باشد، با تیتانیوم ایمپلنت ترکیب می شود و باعث تیره دیده شدن لثه می شود.

بیماری پریودنتال باعث تحلیل لثه می شود. تحلیل لثه نیز باعث دیده شدن فلز ایمپلنت می گردد. در صورتی که عامل تیره شدن لثه پس از جراحی ایمپلنت این مسئله باشد، درمان بیماری لثه می تواند مشکل را حل کند. برای این موضوع باید از متخصص بیماری های لثه کمک بگیرید.

ایمپلنت در عمق لثه کاشته می شود تا پنهان شود. اما حتی با بهترین مواد نیز تکنیک جراح و نوع کاشت در نتایج درمانی موثر است.

انتخاب نوع ایملپنت در هر بیمار متفاوت است و در رنگ نهایی لثه تاثیر گذار است.

بنابراین دو فاکتور مهم در این مسئله، سلامت و ضخامت بافت لثه است. نادیده گرفتن هر دو فاکتور توسط تیم درمان باعث تحلیل لثه در طول زمان می شود. در نهایت پایه ایمپلنت بیرون می زند و لثه ها تیره به نظر خواهند رسید.

راه حل تیره شدن لثه پس از جراحی ایمپلنت:

توصیه می کنیم قراری با دندانپزشک خود تنظیم کنید تا بافت لثه شما معاینه شود. ابتدا دندانپزشک باید از سلامت بافت لثه های شما اطمینان حاصل کند. در صورتی که بافت لثه در اطراف ایمپلنت نازک باشد، انجام جراحی پیوند لثه می تواند راه حل مناسبی برای مشکل شما باشد. به طور کلی، تعیین روش درمان به معاینه دقیق نیاز دارد. دندانپزشک می تواند گزینه های مختلف درمانی را برای شما توضیح دهد و نتایج درمانی را پیش بینی کند.

منبع:

atlantacenterforcosmeticdentistry

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] به قدری اهمیت دارد که می دانم از شنیدن عدم امکان دریافت ایمپلنت بیشتر از خبر ابتلا به بیماری شوگرن ناراحت می شوم. می […]

  2. […] بدون معاینه دقیق دلیل شکستن ایمپلنت مشخص نمی شود، اما برخی از احتمالات عبارتند […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *