دور انداختن اینویزیلاین بعد از دوره بیماری:

سوال: به تازگی دوره درمان خود را با اینویزیلاین آغاز کرده ام. اما در این فصل همه به انواع بیماری های ویروسی مبتلا می شوند. این امر من را نگران کرده است. می دانم که پس از هر دوره بیماری ویروسی باید مسواک خود را دور بیاندازم. اما آیا دور انداختن اینویزیلاین بعد از دوره بیماری نیز ضرورت دارد؟ به نظر من این کار دور ریختن تمام هزینه های سنگین برای ساخت هر ست اینویزیلاین است. آیا می توانم تا زمان دریافت ست جدید صبر کنم؟

پاسخ:

در واقع دور انداختن مسواک پس از هر بیماری ویروسی و آنفولانزا شایعه ای است که توسط کمپانی های ساخت مسواک رواج یافته است. زمانی که دچار بیماری های ویروسی و آنفولانزا می شوید، در واقع دچار سویه خاصی از ویروس شده اید. در این حالت، بدن شما پس از هر دوره بیماری آنتی بادی های ضروری برای مبارزه با آن سویه را تولید خواهد کرد و شما دیگر هرگز به آن سویه دچار نخواهید شد. به عبارت دیگر بدن شما نسبت به آن ایمن می شود.

این احتمال وجود دارد که بلافاصله به سویه دیگری دچار شوید، اما به همان ویروس قبلی مبتلا نخواهید شد. به عبارت دیگر، نیازی به دور انداختن اینویزیلاین بعد از دوره بیماری و حتی دور انداختن مسواکتان نیست.

به جای دور انداختن اینویزیلاین بعد از دوره بیماری موارد زیر را رعایت کنید:

برای تمیز نگه داشتن اینویزیلاین در دوره بیماری نکات زیر را رعایت کنید:

  • هر روز الاینرها را تمیز کنید.
  • یک محلول تمیز کننده مخصوص یا مسواکی نرم با جوش شیرین می تواند به ضدعفونی کردن الاینر کمک کند.
  • برای پیشگیری از آلودگی مجدد نیازی به دور انداختن اینویزیلاین بعد از دوره بیماری نیست.

در دوره بیماری باید به این نکته توجه کنید. سعی کنید به مقدار کافی مایعات مصرف کنید، اما مصرف مایعات شیرین در طول روز شما را در معرض پوسیدگی دندان قرار می دهد. این کار مانند آن است که تمام روز دندان های خود را با شکر حمام کنید. زمانی که از اینویزیلاین استفاده می کنید، شکر می تواند بین الاینر و دندان وارد شود و محیطی اسیدی را ایجاد کند که در آن باکتری ها به راحتی تکثیر می شوند. در نتیجه در این دوره ممکن است به راحتی دچار پوسیدگی شوید.

سعی کنید به جای نوشیدنی های شیرین، از آب استفاده کنید. دهان خود را در طول روز با آب بشویید و مسواک بزنید. هر روز الاینرها را تمیز کنید. این کار به کنترل تکثیر ویروس و باکتری در دهان کمک می کند.

منبع:

atlantacenterforcosmeticdentistry

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *