استفاده از ونیر دندان برای کودکان:

سوال: دو هفته قبل فرزند ۹ ساله ام تصادفی داشت که دو دندان پیشین وی در آن شکست. یکی از دندان ها نصف شده است. این دندان ها دائمی بوده اند و من به دنبال درمانی بادوام هستم. آیا امکان استفاده از ونیر دندان برای کودکان وجود دارد؟ اگر این کار ممکن نیست، آیا می توانم دندان های وی را روکش کنم؟ در واقع به دنبال روشی هستم که ظاهری طبیعی داشته باشد و کسی او را مسخره نکند. دندانپزشک خانوادگی ما استفاده از هر دو روش را نفی کرده است و اعتقاد دارد یافتن دندانپزشکی که این کار را انجام دهد دشوار است. آیا شما نیز تایید می کنید که این روش برای فرزند من مناسب نیست؟

پاسخ:

در ابتدا از بروز این حادثه برای فرزندتان متاسف هستیم. ما نگرانی شما را برای یافتن روشی بادوام، کاربردی و زیبا برای فرزندتان درک می کنیم. ونیر پرسلین راه حلی طبیعی و زیبا برای برطرف کردن اشکالات دندان است.

مزایای استفاده از ونیر دندان عبارتند از:

  • ونیر کاملا با رنگ دندان مجاور مطابق است و ظاهری طبیعی به بیمار می بخشد.
  • ونیرها با دوام هستند و کاملا در برابر لکه مقاوم هستند.
  • روشی کاملا با دوام است.

 برای کودکی که دچار تروما شده است، چه کاری می توان انجام داد؟

تروما به دندان کودک:

در صورتی که در سن پایین به دندان فرزند شما آسیب رسیده باشد، دندانپزشک بروز آسیب به اعصاب را بررسی خواهد کرد. روش های زیادی برای درمان دندان شکسته وجود دارد. برای انتخاب روش درمانی باید دقت لازم انجام شود تا آسیب بیشتری به دندان وارد نشود.

استفاده از ونیر دندان برای کودکان:

برای اتصال ونیر و روکش به دندان نیاز است که بخش زیادی از ساختار دندان تراشیده شود تا روکش به خوبی روی دندان جای گیرد. بنابراین ممکن است به دلیل رشد کودک، ونیر یا روکش روی دندان کودک ثابت نمانند. با رشد کودک، استخوان فک رشد می کند و فک تغییر حالت می دهد.

در این دوره از روش های دیگری مانند باندینگ برای اصلاح ظاهر دندان استفاده می شود. بنابراین زمانی که فرزند شما به اواخر دوره نوجوانی خود نزدیک شد و رشد فیزیکی وی متوقف شد، می تواند استفاده از روکش یا ونیر را در نظر بگیرد. با این حال، توصیه کردن بدون معاینه دشوار است. بهتر است فرزند خود را برای معاینه به یک کلینیک دندانپزشکی ببرید تا از نزدیک شرایط وی بررسی شود و بهترین گزینه درمانی برای اصلاح لبخند وی پیشنهاد شود.

منبع:

atlantacenterforcosmeticdentistry

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *