درمان دندان مرده برای پیشگیری از انتشار عفونت

دندان مرده دندانی است که دچار عفونت و آسیب شدید شده است و پالپ و اعصاب آن مرده اند. عدم درمان دندان مرده مانند داشتن بمبی در دهان است. به طور کلی از دو روش برای درمان دندان مرده استفاده می شود: کشیدن دندان و عصب کشی در صورت وجود راهی برای نجات دندان.

روش های درمان دندان مرده:

کشیدن دندان:

در شرایطی از این روش استفاده می شود که راهی برای ترمیم دندان وجود نداشته باشد. از سوی دیگر، این روش می تواند گزینه مناسبی برای بیمارانی باشد که بودجه درمانی محدودی دارند. معمولا کشیدن دندان به صرفه ترین روش برای خلاصی از عوارض خطرناک این مشکل مانند انتشار عفونت و آبسه دندان است. اما می تواند به صورت ثانویه موجب بروز مشکلاتی مانند حرکت سایر دندان ها به فضای خالی، ایجاد مشکلات زیبایی برای لبخند بیمار و تحلیل استخوان فک شود. پس از کشیدن دندان، بیمار می تواند از روش هایی مانند ایمپلنت، بریج ثابت یا دندان مصنوعی جزئی برای جایگزینی دندان از دست رفته استفاده کند.

عصب کشی:

دومین گزینه برای درمان دندان مرده استفاده از عصب کشی است. این روش می تواند به نجات دندان بیانجامد و برای بیمارانی مطلوب است که به لبخند خود اهمیت می دهند یا پیش از این تعدادی از دندان های خود را از دست داده اند. در عصب کشی، عفونت و پالپ مرده از دندان بیمار خارج می شود. با پیشرفت های دندانپزشکی، این روش کاملا آسان و بدون درد انجام می شود. استفاده از عصب کشی می توان موجب پیشگیری از انتشار عفونت به سایر دندان ها و استخوان فک شود. عفونت باکتریایی از دندان پاک می شود و دندان با استفاده از پر کننده ترمیم می شود. در صورت نیاز به استحکام بیشتر، دندان روکش خواهد شد.

روش های پیشگیری از دندان مرده:

مراجعه منظم به دندانپزشک، مسواک زدن و نخ دندان کشیدن نقش زیادی در سلامت و تمیزی دندان ها دارد. دندانپزشک می تواند علائم اولیه دندان مرده را تشخیص دهد و از پیشروی آن جلوگیری کند. نشانه های اولیه دیگری نیز وجود دارند که شما هم می توانید بروز مشکل در دندان را حدس بزنید. حساسیت به دمای مواد غذایی، تغییر رنگ جزئی در دندان، بوی بد دهان، جوش لثه و التهاب از نشانه های این عارضه هستند که بیمار باید به محض مشاهده آنها به دندانپزشک مراجعه کند. درمان به موقع می تواند از پیشروی مشکل و کشیده شدن دندان پیشگیری کند. در نتیجه هزینه های درمانی کمتری به شما وارد می شود و زیبایی لبخند خود را حفظ خواهید کرد.

 منبع:

remedyland

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.