روش های حفظ زیبایی دندان: چهار شیوه مهم

اگر به دنبال یادگیری روش های حفظ زیبایی دندان هستید اول از همه یک چیز را بدانید: هیچ کس کامل نیست. شاید نتوانید دندان هایی به درخشندگی مروارید داشته باشید، اما می توانید دندان هایی سالم و لبخندی زیبا داشته باشد. مراقبت از سلامت دهان و دندان و یافتن راه هایی برای زیبایی دندان ها می تواند لبخند شما را تکمیل کند. تا داشتن یک لبخند زیبا ۴ گام فاصله دارید.

روش های حفظ زیبایی دندان:

تکنیک خود را بررسی کنید:

مسواک زدن دو بار در روز به حفظ دندان ها از پوسیدگی دندان و بیماری لثه کمک می کند. اما انجام دادن این کار همه آن نیست. نوع مسواک، میزان نیروی وارد شده به دندان، نوع خمیردندان و مدت مسواک زدن همه می توانند بر زیبایی دندان تاثیر داشته باشند.

استفاده از یک مسواک نرم، برای زدودن پلاک و مواد غذایی و پیشگیری از التهاب لثه و سایش مینای دندان کافی است. برای مسواک زدن فشار زیادی به دندان های خود وارد نکنید و مسواک را در زاویه ۴۵ درجه بگیرید. پشت، جلو و روی سطح دندان ها را تمیز کنید. از خمیردندانی استفاده کنید که حاوی فلوراید باشد.

مرتبشان کنید:

یاد گرفتن نحوه صحیح مسواک زدن تنها اولین گام در داشتن دندان های زیبا است. گام دوم اصلاح اشکلات موقعیت دندان ها و فک است. با وجودی که برخی افراد تصور می کنند بریس و ارتودنسی برای کودکان و نوجوانان است، اما باید بدانید که هیچ کس برای درمان پیر نیست.

بریس یا الاینر دو راه برای داشتن دندان های زیبا و مرتب هستند. بستن فاصله بین دندان ها می تواند ریسک گیر کردن مواد غذایی و پوسیدگی دندان را کاهش دهد. به علاوه اصلاح اوربایت یا آندربایت نیز می تواند حرف زدن، لبخند زدن و حرف زدن را برای بیمار راحت تر و زیبا تر کند.

سفید کنید:

زمانی که تصاویر دندان های زیبا را می بینیم، اغلب سفید و درخشان هستند. تحقیقات نشان می دهد اغلب مردم بر این باورند که سفید کردن دندان ها از روش های حفظ زیبایی دندان ها است. اگر دندان های شما به طور طبیعی سفید نیست، چند گزینه در اختیار دارید. می توانید از محصولات سفید کننده دندان خانگی استفاده کنید. اما ممکن است نتیجه آن به اندازه مورد نظر شما نباشد. روش های سفید کننده دندان که در مطب انجام می گیرد، نتایج شگفت انگیزی دارند و می توانند رنگ دندان های شما را به سایه دلخواه و مناسب برای اساس تون پوست نزدیک کنند. برای حفط نتایج درمانی می توانید از خمیردندان های سفید کننده دندان در خانه استفاده کنید و از مصرف مواد غذایی حاوی رنگدانه خودداری کنید.

دندانپزشک را دوست خود بدانید:

مراجعه به دندانپزشک برای معاینه از مهم ترین روش های حفظ زیبایی دندان است. دندانپزشک می تواند صحت و دقت شما را در مسواک زدن و نخ دندان کشیدن تایید کند و از سلامت لثه و دندان ها اطمینان حاصل کند.

منبع:

colgate

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *