اهمیت جرم گیری منظم دندان در دندانپزشکی

آیا امسال دندان هایتان را جرم گیری کرده اید؟ جرم گیری تخصصی تنها موجب زیبایی لبخند شما نمی شود، بلکه تاثیر زیادی نیز بر سلامت عمومی بدن دارد. بهداشت ناکافی دهان و دندان با بسیاری از بیماری های جدی در ارتباط است. برخی از این بیماری ها عبارتند از تحلیل لثه، تحلیل استخوان، بیماری های قلبی عروقی، سکته، سرطان و بسیاری از مشکلات دیگر. مسواک زدن و نخ دندان کشیدن در خانه اهمیت دارد اما جرم گیری شش ماهه دندان نیز نباید فراموش شود. برخی از دلایل اهمیت جرم گیری منظم دندان عبارتند از:

اهمیت جرم گیری منظم دندان:

دندانپزشک می تواند بسیاری از لکه های روی دندان که باعث کدر شدن آن گشته اند را از بین ببرد. در نتیجه دندان ها زیباتر و سفیدتر خواهند شد.

جرم گیری دندان می تواند از بیماری لثه که خود عاملی بر از دست رفتن دندان است پیشگیری کند.

افراد زیادی هر ساله در اثر ابتلا به سرطان دهان از بین می روند. بسیاری از انواع سرطان در طول جرم گیری و معاینات سالانه در مراحل اول قابل تشخیص هستند.

بیماری های قلبی عروقی و بیماری لثه با هم ارتباط دارند. از آنجا که جرم گیری سالانه دندان ها می تواند از بیماری لثه پیشگیری کند، بنابراین شانس ابتلا به سکته های قلبی نیز کاهش می یابد.

شناسایی نشت و شکستگی پر شدگی دندان از دلایل اهمیت جرم گیری منظم دندان است. در طول این روند دندانپزشک می تواند مشکلات دهان و دندان را در مراحل اولیه تشخیص دهد.

کاهش هزینه های درمانی از دلایل اهمیت جرم گیری منظم دندان است. با استفاده از جرم گیری دندان شانس پوسیدگی و ابتلا به بیماری های دهان و دندان در طولانی مدت کاهش می یابد. بنابراین می توانید از هزینه های بی مورد پیشگیری کنید.

در طول جرم گیری، دندانپزشک این فرصت را خواهد داشت که وضعیت دندان و لثه های شما را با چند ماه قبل مقایسه کند و در صورت لزوم اقدامات پیشگیرانه به سرعت اتخاذ شوند تا از پیچیده تر شدن شرایط پیشگیری شود.

البته مسواک زدن و نخ دندان کشیدن تاثیر زیادی در زدودن پلاک دندان دارند. اما با این حال، دسترسی به برخی نقاط دهان با استفاده از مسواک و نخ دندان دشوار است. در نتیجه این مکان ها به محلی برای تجمع باکتری و پلاک تبدیل می شوند. این امر شما را در معرض پوسیدگی دندان و بیماری قرار می دهد. جرم گیری دندان می تواند تمامی نواحی دهان و دندان را تمیز کند.

منبع:

dentalone

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] چیزی که برای تعیین ضرورت کنسل کردن نوبت دندانپزشکی به دلیل بیماری باید مشخص شود، شدت بیماری است. نوع […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *