کنسل کردن قرار دندانپزشکی به دلیل بیماری:

حتما اگر کمی احساس بیماری و ناراحتی می کنید از خود می پرسید آیا می توان نوبت دندانپزشکی را کنسل کرد؟ از آنجا که تعیین نوبت مجدد در برخی از موارد دشوار است، شاید کمی احساس تردید دارید. آیا کنسل کردن قرار دندانپزشکی به دلیل بیماری صحیح است یا نه؟ از این راهنما می توانید برای تعیین لزوم این کار کمک بگیرید.

چقدر بیمار هستم؟

اولین چیزی که برای تعیین ضرورت کنسل کردن نوبت دندانپزشکی به دلیل بیماری باید مشخص شود، شدت بیماری است. نوع بیماری و شدت علائم می تواند بر درمان شما تاثیر بگذارد. تعیین میزان درد و ناراحتی در این راه به شما کمک می کند. اگر به قدری بیمار هستید که احساس می کنید نمی توانید روی صندلی دندانپزشک آرام بنشینید تا کار درمان تمام شود، بهتر است نوبت خود را کنسل کنید.

آیا مسری است؟

آیا بیماری شما مسری است؟ اگر نمی خواهید دیگران را نیز مبتلا کنید، همیشه بهتر است قرار خود را کنسل کنید. اما گاهی از مسری بودن بیماری خود اطمینان ندارید. در این شرایط به علائم خود نگاه کنید. آیا عطسه و سرفه دارید؟ شاید به سرماخوردگی، ویروس یا حتی آنفوللانزا مبتلا شده اید.

حتی اگر دیگر مریض نیستید، احتمال دارد هنوز ناقل بیماری باشید. ویروس آنفولانزا تا یک هفته قابل انتقال است.

اگر تصمیم به حفط نوبت خود گرفتم، چه باید بکنم؟

در صورتی که دچار احتقان مسیر بینی هستید، دندانپزشک را مطلع کنید. معمولا کسانی که از تنفس با بینی مشکل دارند، برای تنفس از راه دهان نیز دچار مشکل می شوند. این کار در شرایطی که دهان شما پر از ابزارهای دندانپزشکی است نیز می تواند بدتر شود. در صورتی که تصمیم به مراجعه به دندانپزشک گرفتید، حتما پیش از شروع درمان علامتی را با دندانپزشک خود تعیین کنید تا در طول درمان، هر زمان که احساس ناراحتی داشتید، از آن به عنوان علامت توقف موقت درمان استفاده کنید.

کنسل کردن قرار دندانپزشکی به دلیل بیماری:

چه برای اورژانس دندانپزشکی مراجعه کرده باشید یا به دنبال ترمیم دندان ها هستید، همواره توصیه می کنیم نوبت خود را به جز در مورد اورژانس (شامل بیماری) کنسل نکنید.

با این که بسیاری از کلینیک های دندانپزشکی شرایط شما را درک خواهند کرد، اما کنسل کردن می تواند با هزینه های اضافی برای شما به همراه باشد. از سوی دیگر نوبت گرفتن مجدد نیز می تواند با تاخیر همراه شود.

در صورتی که احساس می کنید شدیدا بیمار هستید، کلینیک را از شرایط خود آگاه کنید تا قرار شما کنسل شود.

منبع:

tedfordfamilydentistry

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *