رازهایی که دندان هایتان در مورد شما افشا می کنند:

دندان های هر فرد تا حدی مانند کارت ویزیت او هستند. دندان ها می تواند جایگاه اجتماعی، عادات بهداشت دهان و دندان و وضعیت سلامت فرد را افشا کنند. برای مثال دندان های سفید هالیوودی نشانه ای از ثروت و جوانی است. با این حال، رازهایی که دندان هایتان در مورد شما افشا می کنند شامل سن، جنسیت و شخصیت شما نیز می شوند.

رازهایی که دندان هایتان در مورد شما افشا می کنند:

فیزیولوژی دندان ها می توانند هویت شما را فاش کنند. دندان های پیش مرکزی در افراد جوان گوشه های گردی دارن، اما همین دندان ها در افراد مسن کوتاه تر و مربعی هستند.

به علاوه، دندان های پیش کناری در زنان در گوشه ها گردتر و کمی کوتاه تر از دندان های پیش مرکزی است. در حالی که این دندان ها در مردان بزرگ تر و مربعی تر هستند. به طرز شگفت انگیزی، دندان های نیش، می توانند نشان دهنده شخصیت پرخاشگر، منفعل یا ناراضی در یک فرد باشند.

سطح اضطراب و استرس یکی از رازهایی است که دندان ها افشا می کنند. دندان قروچه معمولا نشانه ای از احساس اضطراب، نگرانی یا خشم است. در عین حال، می تواند نشانه ای از شخصیت پرخاشگر یا رقابت طلب باشد.

عادت هایی مانند سیگار کشیدن، مصرف کافئین و الکل می توانند دندان قروچه را تشدید کنند. دندان قروچه شدید می تواند موجب شکستن، لق شدن دندان یا از دست رفتن دندان شود. سایر عوارض این عادت عبارتند از: سردرد، درد فک، کاهش قوه شنوایی، و اختلال مفصل فکی گیجگاهی.

دیگر رازهایی که دندان هایتان در مورد شما افشا می کنند شامل موادی است که در طول روز مصرف می کنید. دندان های زرد حاصل مصرف زیاد نوشیدنی هایی مانند چای، قهوه، آبنبات های رنگی و مواد دارای رنگ های خوراکی است. سیگار کشیدن نیز باعث سیاه شدن پشت دندان ها و زرد شدن رنگ جهت بیرونی آن می شود که از چشم دندانپزشک مخفی نمی ماند. بروز لکه های سیاه و پوسیدگی دندان از ریشه نیز نشانه ای بر مصرف مواد مخدر به خصوص شیشه است.

وجود لایه ضخیمی از پلاک و تارتار روی دندان عاملی جز مسواک نزدن ندارد. این راز با هیچ بهانه ای قابل انکار نیست.

رازهایی که دندان هایتان در مورد شما افشا می کنند:

زمانی که روی صندلی دندانپزشک نشسته اید و دهان خود را برای معاینه باز می کنید، دندانپزشک از وضعیت دندان ها می تواند به عادات غذایی و بهداشت شما پی ببرد. بنابراین مخفی کردن این عادت ها ضرورتی ندارد. به یاد داشته باشید که دندانپزشک برای کمک به شما و حفظ سلامت دندان های شما در آنجا نشسته است. قرار نیست شما به خاطر سبک زندگی خود قضاوت شوید. هدف تنها درمان و آموزش نکات بهداشتی به شماست.

بنابراین اگر به درمان نیاز دارید، بدون ترس از قضاوت شدن و نگرانی بابت افکار سایرین، همین امروز نوبت بگیرید.

منبع:

carrington

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *