مراقبت از لثه نوزاد: روش های موثر رعایت بهداشت

اولین سال تولد نوزاد پر از دستاوردهای بزرگ است، از مصرف اولین غذای جامد تا اولین گام ها. اما در این مسیر مراقبت از لثه نوزاد پیش از رشد دندان های شیری نیز اهمیت دارد.

در مقایسه با شیردهی در شب و دیگر سختی های بزرگ کردن نوزاد در سال اول، مراقبت از لثه نوزاد کار آسان تری است. بهداشت دهان و دندان پیش از رشد دندان های شیری شروع می شود زیرا لثه های سالم نقش زیادی در رشد به موقع دندان ها دارند.

مراقبت از لثه نوزاد:

لثه ها را تمیز نگه دارید:

در این سن از مسواک زدن راحت هستید، اما خط لثه باید تمیز نگه داشته شود. مراقبت از لثه نوزاد به از بین بردن باکتری های دهان و تسکین درد رشد دندان های شیری کمک می کند. لثه های نوزاد را با استفاده از یک گاز تمیز کنید.

استفاده از بطری شیر را کنترل کنید:

اگر عادت های نوزاد خود را از روز اول شکل دهید، بعد از رشد دندان ها مشکلی نخواهید داشت. هرگز اجازه ندهید نوزاد به خوابیدن با شیشه شیر در دهان عادت کند. این کار باعث پوسیدگی دندان می شود. شب ها او را کاملا سیر کنید و با روش هایی غیر از بطری شیر او را بخوابانید. اگر در طول شب برای شیر خوردن بیدار شد، پس از شیر خوردن، مقداری آب به او بدهید تا دهانش تمیز شود.

مسواک بزنید:

از زمان رشد اولین دندان، باید نوزاد را به مسواک زدن عادت دهید و این عادت را از سال اول عمر در او تثبیت کنید. دندان های او را با مسواک انگشتی نرم تمیز کنید. استفاده از خمیردندان را به زمانی موکول کنید که او تف کردن را یاد گرفته باشد.

غذاهای شیرین به او ندهید:

غذاهایی که محتوای قند بالایی دارند، باعث ایجاد محیطی مناسب در دهان برای رشد باکتری ها می شوند. این امر به بیماری لثه و پوسیدگی دندان می انجامد. پس از ۶ ماهگی فرزندتان، به جای افزودن شکر در غذا سعی کنید به او غذاهایی با طعم طبیعی بدهید. یک هویج نرم شده برای کودک مناسب است.

مراجعه به دندانپزشک:

فرقی نمی کند نوزاد چند دندان دارد، همه نوزادان باید پیش از دو سالگی به دندانپزشک مراجعه کنند. دندانپزشک می تواند در مورد روش های ایجاد عادات درست بهداشت دهان و دندان به شما توصیه بکند و روش صحیح مسواک زدن را برای کودک آموزش دهد. معاینه دندان و لثه های نوزاد از دیگر موارد مهم در طول معاینه است.

منبع:

colgate

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *