بریس سرامیکی در مقایسه با بریس فلزی

دندان های درهم ریخته و نامرتب می توانند باعث معذب شدن شما در هنگام لبخند زدن شوند. به علاوه این امر، با کارکرد دندان ها تداخل دارد. درمان های ارتودنسی مانند بریس می توانند زیبایی لبخند را به شما هدیه دهند. یکی از انواع ابزارهای درمانی بریس سرامیکی است.

بریس سرامیکی در مقایسه با بریس های سنتی:

احتمالا با بریس های سنتی آشنایی دارید. این براکت ها از فلز ساخته شده اند و به دندان چسبانده می شوند. یک سیم فلزی نیز آنها را به هم متصل می کند. از آنجا که بریس ها با فلز ساخته شده اند، کاملا دیده می شوند.

طراحی بریس سرامیکی مشابه بریس های سنتی است اما مواد به کار رفته در ساخت آن متفاوت است. به جای فلز، در ساخت آنها از سرامیک شفاف استفاده می شود. سیم ها نیز می توانند شفاف باشند تا همه چیز کمتر قابل توجه باشد.

تاثیر گذاری:

تاثیرگذاری بریس سرامیکی به مشکلی که باید درمان شود بستگی دارد. برای مثال، بریس های سنتی برای درمان درهم ریختگی شدید موثرتر است. در صورتی که در هم ریختگی دندان های شما زیاد باشد، شاید دندانپزشک استفاده از بریس فلزی را پیشنهاد دهد.

بریس سرامیکی مناسب افرادی است که مشکل آنها شدید نیست. در صورتی که استفاده از این روش برای شما مناسب باشد، ارتودنتیست شما را از آن آگاه خواهد کرد. در عین حال، در صورتی که استفاده از این روش باعث افزایش طول مدت درمان شود، دندانپزشک به شما اطلاع خواهد داد.

مراقبت از بریس:

در این روش تغییر رنگ بریس ها محتمل تر است. مصرف غذاهایی با رنگدانه بالا، مانند سس گوجه، کاری، توت ها، و چای و قهوه می تواند باعث لکه دار شدن دندان ها شود. سیگار کشیدن نیز باعث تغییر رنگ بریس سرامیکی می شود. برای حفظ ظاهر لبخند خود در طول دوره درمان از این موارد دوری کنید.

هزینه بریس سرامیکی:

هزینه بریس های سرامیکی کمی بیشتر از انواع فلزی آن است. البته هزینه نهایی درمان به عوامل زیادی بستگی دارد که مهمترین آنها شدت درهم ریختگی دندان، طول درمان، محل زندگی شما و نوع بریس است. برای تخمین زدن هزینه نهایی بریس باید با دندانپزشک خود مشورت کنید. در نهایت، می توانید تصمیم بگیرید که این هزینه اضافی برای شفاف بودن بریس، آیا ارزش دارد یا نه.

در صورتی که به اصلاح لبخند و ترتیب دندان های خود نیاز دارید، برای مشاوره و درمان با ما تماس بگیرید. ما بهترین شیوه درمانی را به شما پیشنهاد خواهیم داد.

منبع:

colgate

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *