اهمیت پروبیوتیک ها در بهداشت دهان و دندان:

تحقیقات نشان می دهند که پروبیوتیک ها یا میکروارگانیسم های زنده می توانند به جز دستگاه گوارش بر دیگر بخش های بدن نیز تاثیر مثبت داشته باشند. تحقیقات زیادی به اهمیت پروبیوتیک ها در بهداشت دهان و دندان پرداخته اند و به این نتیجه رسیده اند که این محصولات در مبارزه با بیماری های لثه، پلاک و بوی بد دهان مفید هستند.

نتایج تحقیقاتی:

این حوزه از تحقیقات نشان می دهد که پروبیوتیک ها برای بهبود و پیشگیری از مسائل سلامت دهان و دندان اهمیت دارند. پروبیوتیک ها می توانند خونریزی لثه را در بیماران مبتلا به جینجیویت خفیف تا شدید کاهش دهد. اثر تخفیف دهنده پوسیدگی دندان در این محصولات در تحقیقات زیادی ثابت شده است. سایر تحقیقات نشان می دهند که این دسته محصولات می توانند مانع از رشد باکتری های تولید کننده ترکیبات سولفور شوند. این ماده باعث بوی بد دهان می شود. بر اساس تحقیقات پیشگیری از سرطان، پروبیوتیک ها حتی می توانند مانع از ابتلا به سرطان دهان شوند.

اهمیت پروبیوتیک ها در بهداشت دهان و دندان:

پروبیوتیک ها با هدف قرار دادن عامل بسیاری از مشکلات بهداشت دهان و دندان عمل می کند: پروبیوتیک ها میکروب های عامل عفونت، پاتوژن ها، را هدف قرار می دهد. باکتری های مفید سیستم ایمنی شما را تقویت می کنند و از اتصال پاتوژن ها به بافت بدن پیشگیری می کنند. پروبیوتیک ها با تولید محصولاتی که مانع از تکثیر پاتوژن ها می شوند، پاتوژن ها را از بین می برند. پروبیوتیک ها خواصی دارند که التهاب را کاهش می دهند. در عین حال، این محصولات می توانند رشد استخوان فک و بازسازی آن را تحریک کنند. این ویژگی برای ترمیم استخوانی که در اثر فرم پیشرفته بیماری لثه از بین رفته است، اهمیت زیادی دارد .

منابع لبنی:

طبیعت منابع زیادی برای افزایش باکتری های مفیدر در بدن شما دارد. این محصولات حاوی میکروب های مفید هستند و موجب تکثیر میکروب های مفید در روده شما می شوند.

منابع لبنی حاوی پروبیوتیک عبارتند از ماست، کفیر، پنیر کاتیج.

اهمیت پروبیوتیک ها در بهداشت دهان و دندان یکی از اکتشافات هیجان انگیز است که نشان دهنده ارتباط نوع تغذیه ما با پیشگیری از بیماری است. در صورتی که دوست دارید سلامت دهان و دندان خود را در سال های آینده تقویت کنید، از یک رژیم غذایی سالم حاوی پروبیوتیک تبعیت کنید. امروزه این محصولات در تعداد زیاد و در برندهای متنوع در بازار در دسترس همگان قرار دارند.

منبع:

colgate

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *