درمان های خانگی سنگ لوزه:

اگر دچار علائمی مانند گلو درد، اشکال در بلع، تورم لوزه ها و بوی بد دهان هستید، احتمالا دچار سنگ لوزه شده اید. اگر نمی دانید این عارضه چیست، نگران نباشید. این عارضه بیشتر از آنچه فکر می کنید رایج است و درمان آن به صورت تخصصی و خانگی انجام می شود. درمان های خانگی سنگ لوزه در مراحل اولیه عارضه یا در شرایطی که سنگ ها کوچک هستند، امکان پذیر است.

درمان های خانگی سنگ لوزه:

سرفه کردن:

در صورتی که سنگ ها درد زیادی در شما به وجود نمی آورند، و به درمان فوری نیاز ندارید، این روش می تواند برای شما ایده آل باشد. شاید جدا کردن سنگ ها کمی زمان ببرد، اما روشی است که باید قبل از همه امتحان کنید. همه کاری که باید انجام دهید آن است که محکم سرفه کنید تا سنگ ها جدا شوند. سپس قرقره کنید و محتویات دهان خود را تف کنید.

گوش پاک کن پنبه ای:

این کار کمی با تهوع همراه است اما روش موثری است. با استفاده از یک چراغ قوه، و آیینه، یک گوش پاک کن خیس را روی لوزه های خود بکشید تا سنگ ها شل شوند. با فشار کافی، سنگ ها جدا خواهند شد. فقط دقت کنید که برای این کار به خود آسیب نزنید.

دهانشویه آب نمک:

در صورتی که با استفاده از ابزارهایی مانند گوش پاک کن احساس راحتی نمی کنید، قرقره آب نمک یکی از درمان های خانگی سنگ لوزه است.

با داشتن خاصیت ضدعفونی کننده، آب نمک نه تنها برای بهداشت دهان و دندان شما مفید است بلکه برای رهایی از سنگ لوزه نیز عملکرد خوبی دارد. آب نمک را در انتهای دهان خود قرقره کنید و سر خود را به عقب نگه دارید.

سیر:

سیر با خاصیت آنتی باکتریال خود می تواند باکتری های عامل تشکیل سنگ را از بین ببرد و از ابتلا به بیماری پیشگیری کند. به علاوه عمل جویدن سیر به جدا شدن سنگ ها کمک می کند (باید سیر را بسیار محکم بجوید).

دهانشویه سرکه سیب:

یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را به یک فنجان آب اضافه کنید و آن را محکم در عقب دهان خود قرقره کنید.

این محلول نیز همانند آب نمک و سیر به کشتن باکتری های عامل بیماری کمک می کند. عمل قرقره نیز به جدا شدن سنگ ها کمک می کند.

در برخی بیماران، حتی انجام تمام روش های فوق نیز به جدا شدن سنگ لوزه کمکی نمی کند. این بیماران باید با مراجعه به پزشک از درمان های تخصصی استفاده کنند.

منبع:

howtogetridoftonsilstones

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *