دهانشویه سفید کننده دندان:

تحقیقات نشان می دهند که سلامت دهان و دندان چیزی است که در زندگی بسیاری از انسان ها مورد غفلت واقع شده است. عدم مراقبت از دهان و دندان می تواند به عواقب خطرناکی از جمله بیماری های دهان و دندان، تشدید بیماری های جسمی مانند دیابت، بیماری قلبی عروقی، بیماری های گورشی و سلامت عمومی بدن ختم شود. روش های زیادی برای بهبود ظاهر دندان وجود دارد، که یکی از محبوب ترین آنها سفید کردن دندان هاست. بسیاری از افراد ترجیح می دهند برای این کار از دهانشویه سفید کننده دندان استفاده کنند.

آیا دهانشویه سفید کننده دندان مینای دندان را تخریب می کند؟

لازم به ذکر است که بازار همیشه پر از محصولات غیر استانداردی است که کیفیت بالایی ندارند. این نوع محصولات می توانند موجب تخریب استحکام دندان شوند. اما دهانشویه های تخصصی با برند معتبر حاوی کربامید و هیدروژن پراکسید هستند که سطح دندان را اکسیژنه می کنند تا بدرخشد. هیدروژن پراکسید در بدن ما نیز تولید می شود تا برخی عملکردها انجام گیرند. بنابراین اگر بر این محصولات معتبر تکیه کنید، مشکلی به وجود نخواهد آمد.

آیا دهانشویه سفید کننده دندان حاوی مواد آسیب رسان است؟

نه در واقع. این نوع دهانشویه مدت های زیادی است که در دسترس قرار دارند و افراد زیادی برای زیبایی دندان های خود از آنها استفاده می کنند. اما پیش از انتخاب یک محصول از تاییدیه و مجوز آن از وزارت بهداشت و سازمان استاندارد اطمینان حاصل کنید. هیچ گونه محصولی را که فاقد این نوع مجوزهاست به هیچ قیمتی مصرف نکنید.

از سوی دیگر باید اطمینان حاصل کنید که دهانشویه مورد نظر تنها از هیدروژن پراکسید برای سفید کردن دندان ها استفاده کند و پایه اسیدی نداشته باشد. بهترین دهانشویه محصولی است که از مواد طبیعی ساخته شده در بدن استفاده کند، نه اسید های مصنوعی که می توانند به لثه و بافت نرم دهان آسیب جدی وارد کنند.

آیا دهانشویه سفید کننده دندان موثر است یا باید به دندانپزشک مراجعه کنم؟

هیچ گونه پاسخ پذیرفته شده ای به این سوال وجود ندارد، زیرا مورد هر فرد متفاوت است. اگر فردی هستید که بهداشت دهان و دندان خود را هر روز رعایت می کنید، بنابراین این نوع محصولات می توانند تنها برای سفید نگه داشتن دندان های شما موثر باشند و تغییری در سایه دندان ایجاد نخواهند کرد.

اما اگر جز افرادی هستید که بهداشت دهان و دندان خود را رعایت نمی کنید یا در طول روز مقدار زیادی قهوه و چای مصرف می کنید، این دسته محصولات می توانند تا حدی باعث سفید شدن دندان های شما شوند.

با این حال فراموش نکنید که نتایج به دست آمده با این روش، با نتایج حاصل شده در مطب دندانپزشک قابل مقایسه نیست. برای دریافت مشاوره و درمان با متخصصان کلینیک دندانپزشکی تماس حاصل فرمایید.

منبع:

beautifullyalive

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *