درمان اثرات مخرب دندان قروچه در دندانپزشکی زیبایی:

دندان قروچه مشکلی است که بسیاری از افراد در طول زندگی خود آن را تجربه می کنند. این عارضه به طور عمده به عنوان یک واکنش ناخودآگاه به شرایط استرس زا رخ می دهد. در نتیجه پیشگیری از آن دشوار است. بیشتر افراد در خواب دچار این حالت می شوند، در نتیجه چندین ساعت دندان های آن تحت رفتارهای آسیب رسان قرار می گیرد. خوشبختانه درمان اثرات مخرب دندان قروچه در دندانپزشکی زیبایی به سادگی انجام می گیرد.

زمانی که دندانپزشک به دنبال راهی برای درمان اثرات مخرب دندان قروچه در دندانپزشکی زیبایی است، ابتدا دندان ها را از نظر آسیب های وارده ارزیابی می کند. برخی از آسیب ها عبارتند از:

  • از بین رفتن مینای دندان که ریسک ابتلا به پوسیدگی دندان را افزایش می دهد.
  • از بین رفتن شکل طبیعی دندان در اثر فرسایش
  • مسن دیده شدن فرد در اثر تیره شدن رنگ دندان و کوتاه تر شدن ارتفاع آن

درمان اثرات مخرب دندان قروچه در دندانپزشکی زیبایی:

دندان قروچه می تواند ظاهر طبیعی دندان را از بین ببرد و منجر به بروز ترک های در مینای دندان می شود که کار حفاظت از دندان را دشوار می سازد. باندینگ می تواند با بازگرداندن ظاهر طبیعی دندان این آسیب را درمان کند.

در مواردی که مینای دندان به شدت از بین رفته است و ارتفاع دندان در اثر فشار وارد آمده کوتاه شده است، استفاده از روکش دندان توصیه می شود. روکش می تواند دندان را پوشش دهد و آن را مستحکم تر سازد. در نتیجه دندان در برابر پوسیدگی و حفره مقاومت بیشتری می یابد.

مینای دندان عامل سفید و درخشان دیده شدن دندان است. زمانی که این لایه محافظ از بین برود، عاج دندان بیرون می زند. عاج زرد و تیره رنگ است. در نتیجه دندان در اثر دندان قروچه دچار تغییر رنگ می شود و تیره تر دیده می شود. زمانی که این نوع تغییر رنگ رخ می دهد، معمولا درمان های سفید کردن دندان دیگر اثری نخواهند داشت. بنابراین برای درمان اثرات مخرب دندان قروچه در دندانپزشکی زیبایی باید از ونیرهای پرسلین استفاده کرد که در جلوی دهان قرار می گیرند. ونیر می تواند زیبایی لبخند را به شما بازگرداند.

با این وجود، بهتر است پیش از استفاده از روش های دندانپزشکی زیبایی، دندان قروچه خود را درمان کنید. دندان قروچه می تواند روکش یا ونیر را بشکند و هزینه اضافی بر شما وارد کند. استفاده از گارد دهان و روش های کاهش استرس می تواند به شما کمک کند.

منبع:

oralift

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] حد به فک ناشی از فقدان دندان های دائمی، درد مزمن در اثر دندان قروچه در هنگام خواب شبانه، سابقه وارد شدن آسیب به فک و برخی […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *