نکاتی در رابطه با پروتکل های بهداشتی کرونا در کلینیک های دندانپزشکی

متاسفانه امروزه با همه‌گیر شدن بیماری کرونا بسیاری از افراد ممکن است که مراجعه خودشان را به مرکز بهداشتی به تعویق بیندازند. ما در ادامه قصد داریم در رابطه با پروتکل های بهداشتی کرونا در کلینیک ‌های دندان‌پزشکی برای شما صحبت نماییم. اگر این موضوع برای شما نیز به یک چالش تبدیل شده است به شما پیشنهاد میکنیم که حتماً تا انتهای مطلب همراه ما باقی بمانید.

همان‌طور که ممکن است همه شما بدانید ویروس کرونا یک ویروس خطرناک می باشد که متاسفانه امروز جان بسیاری از افراد را گرفته است. درصد همه‌گیری و شیوع بسیار بالای این بیماری باعث شده‌است که بسیاری از افراد مبتلا شدن بیماری بترسند و به همین دلیل، سایر کار ها و درمان‌ های خودشان را مانند مراجعه به دندان‌پزشکی به تعویق بیندازند. درست است که عقل حکم می‌کند که در این شرایط ما برخی از کار های غیرضروری خودمان را به تعویق بیندازیم اما توجه و نمایید مراجعه نکردن به دندان‌پزشکی ممکن است باعث بروز سایر مشکلات برای شما شود که می‌تواند عفونت و یا حتی از دست دادن دندان موردنظر را برای شما در پی داشته باشد. پس بهتر است شما  با رعایت پروتکل های بهداشتی کرونا در کلینیک ‌های دندان‌پزشکی بدون هیچ مشکلی به این کلینیک‌ ها مراجعه نمایید و مشکلات خودتان را حل نمایید‌.

به طور کلی ما قصد داریم که در این متن در رابطه با پروتکل های بهداشتی کرونا در کلینیک ‌های دندان‌پزشکی برای شما صحبت نماییم و به شما بگوییم که این پروتکل ‌ها کدام ها می‌باشند و چگونه شما می‌توانید با رعایت این پروتکل ها بدون هیچ مشکلی به دندان‌پزشکی مراجعه فرمایید. اگر شما نیز می‌خواهید در رابطه با این موضوع بیشتر بدانید به شما پیشنهاد میکنیم که تا انتهای این متن همراه ما باقی بمانید.

لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی کرونا در کلینیک های دندان‌پزشکی

بسیاری از شما ممکن است که به این بیماری مبتلا شده باشید یا بسیاری از عزیزان را به دلیل شیوع این بیماری از دست داده باشید، پس متوجه هستید که بیماری کرونا یک بیماری بسیار قدرتمند می باشد که آنتی‌بیوتیک‌ هایی که امروز در همه جا وجود دارند قدرت مقابله با این بیماری را ندارد و تا زمانی که یک داروی قطعی و یک واکسن مناسب برای این بیماری تولید نشود این بیماری پایان نمی‌پذیرد.

توجه نمایید که این بیماری در موارد بسیار بالایی از راه دهان و بینی انتقال پیدا می‌کند و مراجعه به دندان‌پزشکی می‌تواند در هنگام شیوع ویروس کرونا خطرناک باشد، پس برای مراجعه و برای انجام درمان ‌های مربوط به دهان و دندان شما باید حتماً پروتکل های بهداشتی کرونا در کلینیک ‌های دندان‌پزشکی را با دقت بسیار بالایی دنبال نمایید. بیماری کرونا دارای علائم سرماخوردگی، مانند آب‌ریزش بینی، دارد و علائم دیگری مانند درد عضلانی، تب و از دست دادن حس بویایی و چشایی می باشد. پس به شما توصیه می‌کنیم که اگر دارای این علائم می باشید حتماً مراجعه به کلینیک های دندان‌پزشکی را تا بعد از رفع کسالت خودتان به تعویق بیندازید تا خدای‌نکرده هیچ‌گونه مشکلی برای شما به وجود نیاید.

لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی کرونا در کلینیک ‌های دندان‌پزشکی

لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی کرونا در کلینیک ‌های دندان‌پزشکی

 پیشگیری از انتقال بیماری کرونا در کلینیک‌های دندان‌پزشکی

به علت درصد بالای همه گیر بودن این بیماری، بهتر است که افرادی که حتی تا حد بسیار کمی دچار علائم بیماری کرونا مانند آب‌ریزش بینی یا موارد سرماخوردگی هستند به هیچ عنوان به کلینیک‌ های دندان‌پزشکی مراجعه نکنند، زیرا قرنطینه افرادی که دارای علائم بیماری کرونا می باشند یکی از مهم‌ترین پروتکل های بهداشتی کرونا در کلینیک ‌های دندان‌پزشکی می باشد؛ به این دلیل که شانس انتقال بیماری کرونا در کلینیک های دندان‌پزشکی بسیار بالا می‌باشد و شما ممکن است که افراد دیگری را که به این کلینیک ها می آیند مبتلا کنید و یا حتی ممکن است خودتان نیز به این بیماری در کلینیک های دندان‌پزشکی مبتلا شوید. با توجه به همه‌گیر شدن بیماری کرونا در چند ماه گذشته دستورالعمل‌ ها و پروتکل‌ های بسیار سخت‌گیرانه‌ای در کلینیک ‌های دندان‌پزشکی اجرا شده است که این امر به طور کامل منطقی و ضروری به نظر می‌رسد.

اقدامات پیشگیرانه‌ای که بیماران باید حتماً در هنگام مراجعه به دندان‌پزشک آن‌ ها را انجام دهند

تا اینجا، سعی کردیم که برای شما در رابطه با اهمیت پروتکل های بهداشتی کرونا در کلینیک ‌های دندان‌پزشکی صحبت نماییم. اما از اینجا به بعد میخواهیم در رابطه با اقدامات پیشگیرانه‌ای که باید حتماً در کلینیک‌ های دندان‌پزشکی انجام شوند برای شما صحبت نماییم. برای مثال بیمارانی که به دندان‌پزشکی مراجعه می‌کنند پیشنهاد می‌شود که حتماً قبل از ورود به کلینیک های دندان‌پزشکی و هنگام خروج از این کلینیک‌ ها دست‌های خودشان را به مدت بیست ثانیه به صورت کاملاً تاثیرگذار با آب وصابون بشویند تا بتواند میکروب ‌ها و آلودگی ‌ها را از روی آن‌ ها پاک نمایند.

اگر شما به آب صابون دسترسی ندارید بهتر است که از پد الکلی و مواد ضدعفونی‌کننده استفاده نمایید تا آلودگی ‌ها را از روی دست ‌های خودتان پاک نمایید. توجه نمایید استفاده از دستکش‌ ها نیز یکی دیگر از عوامل کمک‌کننده در حفظ پروتکل های بهداشتی کرونا در کلینیک ‌های دندان‌پزشکی می باشد. تا حد بسیار زیادی سعی نمایید که از تماس دست های خودتان با صورت، چشم، بینی، دهان، گوش، و سایر نقاط حساس خودتان جلوگیری کنید و حتماً از ماسک استفاده کنید و به هیچ عنوان ماسک را از صورت خودتان بر ندارید.

توجه نمایید که علاوه بر وظایف بیماران در حفظ پروتکل های بهداشتی کرونا در کلینیک ‌های دندان‌پزشکی ، دندان‌پزشکان و همکارانشان نیز باید به طور کامل مراقب شیوع این بیماری باشند و باید پروتکل های بهداشتی در دندانپزشکی را تا حد بسیار زیادی جدی بگیرند که ما در ادامه قصد داریم برخی از این پروتکل ‌ها را برای شما نام ببریم.

پزشکان و دندان‌پزشکان باید حتماً به طور کامل تمام سطوح فلزی، پلاستیکی، و شیشه‌ای را ضدعفونی نمایند.

باید به بیمارانشان گوشزد نمایند که قبل و بعد از مراجعه به دندان‌پزشکی دستان خودشان را حتماً بشویند.

سعی کنند که تمامی سطوحی را که افراد با آن تماس دارند مانند کلید پریز ها، دستگیره در ها، و شیرآلات را در روز چندین بار ضدعفونی نمایند.

کلیه کارکنانی که در مطب کار می کنند به طور کامل باید پروتکل های بهداشتی کرونا در کلینیک ‌های دندان‌پزشکی را جدی بگیرند و از ماسک و دستکش استفاده کنند.

سعی نمایند که تا حد امکان وسایل همراه بیمار را داخل اتاق پزشک قرار ندهند و از بیمار بخواهند که آن‌ ها را در محل دیگری بگذارد.

تمامی درمان کنندگان باید سعی کنند که از ماسک و شیلد محافظ استفاده کنند.

سعی کنند که طبق روال گذشته پسماند های مطب یا کلینیک را به سیستم های دفع زباله بهداشتی بسپارند و مطمئن شوند که این زباله ‌ها به طور کامل از بین رفته‌اند.

سعی کنند که تعداد مراجعین به کلینیک های بهداشتی را محدود نمایند و از به وجود آمدن ازدحام در کلینیک خود به طور کامل جلوگیری کنند.

به بیماران و کارکنان خود گوشزد کنند که به طور کامل فاصله ‌های اجتماعی را رعایت نمایند.

به بیماران خود قبل از انجام هرگونه خدمات دهان‌شویه بدهند تا آن ‌ها دهان خودشان را با این دهان‌شویه‌ ها بشویند. سعی کنند که از ساکشن هایی بسیار قوی هنگام درمان استفاده کنند.

استفاده از تهویه بسیار مناسب و قوی یکی دیگر از علائم تأثیرگذار در حفظ پروتکل های بهداشتی کرونا در کلینیک ‌های دندان‌پزشکی می‌باشد که می‌تواند در این زمینه از مبتلا شدن افراد به این بیماری جلوگیری کند.

بطور کامل دستورالعمل‌هایی که برای جلوگیری از مبتلا شدن افراد به هپاتیت بی استفاده می‌کنند را برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا نیز استفاده کنند.

سعی کنند بیشتر از قبل از وسایل یکبار مصرف استفاده کنند و بعد از استفاده از این وسایل حتماً آن ‌ها را بدون هیچ‌گونه واسطه‌ای به سطل زباله منتقل نمایند و از قرار دادن آن ‌ها در فضا های مختلف جلوگیری کنند.

سعی کنند که از بیماران بپرسند در چند روز گذشته سابقه مسافرت را دارند یا خیر و اگر این‌گونه افراد سابقه مسافرت را داشتند، بهتر است که از آن ‌ها بخواهند در چند روز آینده در صورت نداشتن هیچ‌گونه علائم بیماری کرونا به دندان‌پزشکی مراجعه کنند.

حتماً برای ضدعفونی سطوح از مواد ضدعفونی کننده با درصد الکل بسیار بالا استفاده کنند تا بروز هرگونه مشکل جلوگیری نمایید.

اقدامات پیشگیرانه‌ای که دندان‌پزشکان و همکارانشان در کلینیک های دندان‌پزشکی باید آن‌ ها را انجام دهند

 

نتیجه‌گیری 

در این مطلب سعی نمودیم که برای شما در رابطه با پروتکل های بهداشتی کرونا در کلینیک ‌های دندان‌پزشکی صحبت نماییم و وظایف عمومی بیماران و پزشکان در این زمینه ‌ها را برای شما نام ببریم. امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد‌. توجه نمایید که به طور کل اگر بیماری مربوط به دهان و دندان شما آن‌قدر شدید نمی‌باشد، سعی کنید که حتی‌الامکان مراجع خود را به دندان‌پزشکی محدود نمایید و در شرایط مساعدتر برای درمان بیماری و خودتان به دندان‌پزشک مراجعه فرمایید.

اما این موضوع را نیز مدنظر خودتان داشته باشید که اگر بیماری شما شدید شود و عفونت کند ممکن است مشکلات بسیار زیادی را برای شما به وجود بیاورد پس اگر بیماری شما شدیدتر می باشد و هرچه سریع‌تر دندان شما نیاز به ترمیم شدن دارد تا از آسیب زدن به سایر نقاط بدن شما جلوگیری شود، حتماً سعی نمایید که در اسرع وقت با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی کرونا در کلینیک ‌های دندان‌پزشکی به این مراکز مراجعه فرمایید و بیماری خودتان را درمان کنید تا خدای‌نکرده از به وجود آوردن هرگونه مشکل در رابطه با سلامت دهان و دندان خودتان جلوگیری کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *